Avtor: zudomzale Objavljeno: 28. 11. 2016

Oznanila 1. adventna nedelja

Na mizici za tisk vas čaka nova številka Družine ter Ognjišče. Založba Družina je pripravila posebno številko revije Magnifikat, ki nam lahko preko celega adventa pomaga pri molitvi in našem duhovnem življenju. Knjižice dobite na mizici za tisk in stanejo po 3,5€.

Hvala vsem, ki ste pomagali pri izvedbi adventnega oratorijskega dneva. 105 otrok, ki so celo dopoldne ustvarjali, 15 mladih animatorjev in odrasli skavti, še nekaj mamic… Hvala vsem skupaj, ki ste omogočili otrokom lep vstop v adventni čas.

V imenu naše župnijske Karitas se vam zahvaljujem za vaš dar, ki ga danes prinašate s seboj: hrana v vrečkah bo šla zelo hitro naprej našim prosilcem, prav tako gre danes za Karitas tudi denarni dar, ki ste ga dali v puščico.

V adventnem času obujamo običaj »Marijo nosijo«. Zadaj pod korom že visi list, kamor se lahko vpišete. Tisti dan, kot se vpišete, potem pridete iskat Marijin kip po večerni sveti maši in ga nato naslednji dan zvečer pred mašo prinesete nazaj. Naj nas Marija povezuje in spodbuja v našem poglobljenem doživljanju adventnega časa!

Danes vam bodo zunaj pred cerkvijo v nakup ponudili adventne venčke, ki jih izdelujejo v sosednji župniji Ihan.

Danes popoldan (nedelja) ob 15.00 vabljeni na revijo odraslih cerkvenih pevskih zborov naše dekanije.

V ponedeljek zvečer ob 18.30 srečanje za čistilke župnijske cerkve.

V torek zvečer po sveti maši vabljeni na večer izdelovanja voščilnic. Skupaj z odraslimi skavti bomo izdelovali voščilnice, ki jih bomo nato ponudili v prodajo naslednjo nedeljo na župnijski tržnici. Vabljeni na večer ob pogovoru, pesmi in prijetnem druženju!

V sredo goduje sv. Andrej, zavetnik našega duhovnega pomočnika g. Andreja! Ob njegovem godovnem dnevu mu želimo zdravja, veselja in zadovoljstva v naši župniji. V sredo začnemo tudi z devetdnevnico pred praznikom Brezmadežne. Zvečer ob 19.00 srečanje za birmanske animatorje.

Petek je prvi v mesecu, dopoldne bova duhovnika obiskovala naše preizkušene brate in sestre. Dopoldan ne bo uradnih ur v pisarni. Vabljeni k pobožnosti prvega petka in prve sobote! V petek zvečer je redno srečanje mladinske skupine ter 1. zakonske skupine.

Prihodnja nedelja bo 2. adventna nedelja. Po vseh dopoldanskih svetih mašah bomo imeli zunaj pred cerkvijo tržnico, kjer v nakup lahko ponudimo drug drugemu razne izdelke, ki jih delate (nogavice, šali, vloženo sadje in zelenjava, razni drugi izdelki). Skavti nam bodo v nakup ponudili tudi razne koledarje, oglje in kadilo, praznične voščilnice, jaslice… Polovico zbranega denarja bomo namenili s. Barbari v Ukrajini, drugo polovico pa bomo namenili ureditvi trga med cerkvijo in župniščem. Vabljeni, da s svojimi izdelki ali z nakupom le-teh pomagamo tako s. Barbari kot pri gradbenih delih.