Avtor: zudomzale Objavljeno: 19. 12. 2016

Oznanila 4. adventna nedelja

Na mizici lahko dobite novo dvojno številko Družine. Tisti, ki jemljete v prosti prodaji, ne pozabite, da je tudi cena dvojna. Vzemite tudi Župnijski list.

V župnišču še vedno lahko dobite koledarje za prihodnje leto, oglje in kadilo za blagoslov na sveti večer, naročniki pridite po zbirko Mohorjevih knjig, pobiramo pa tudi že naročnino za verski tisk za prihodnje leto.

Danes zunaj pred cerkvijo lahko dobite svečke za Betlehemsko luč miru. Luč miru bo ves čas na razpolago tudi tukaj v cerkvi.

Nič nas ne stane, pa še nekaj dobrega lahko naredimo! Delovanje Vrtca Dominik Savio Karitas Domžale lahko podprete z darovanjem 0,5% dohodnine. Vsi imamo možnost odločanja o svoji dohodnini. Sredstva lahko namenimo eni izmed organizacij s seznama upravičencev, med katerimi je tudi naš vrtec, sicer ta sredstva prepustite državnemu proračunu in oni potem razpolagajo po svoje. To za vas ne pomeni nobenega dodatnega stroška, le sredstva namenite tistemu, katerega delo želite sami podpreti. Zunaj vas bodo pričakale vzgojiteljice našega vrtca, ki vam bodo ponudile potrebni obrazec. Zraven so tudi vsa potrebna navodila, naslov in rok za oddajo (to je do konca koledarskega leta). Vse vas prosimo za pomoč, saj nam v vrtcu vsak euro prav pride!

V tem tednu otroci nimajo verouka (razen 1. in 2. razred), ampak imamo sveto spoved. Za odrasle bo priložnost za spoved vsak večer med sveto mašo, zlasti pa v petek, ko bomo imeli spovedovanje preko celega dneva od jutranje do večerne svete maše. Na razpolago bodo tuji spovedniki, seznam že visi zadaj na spovednici.

Vsi lepo vabljeni vsak večer k božični devetdnevnici ob 18.00.

Dogodki med tednom

V sredo dopoldne bova duhovnika obiskovala naše bolne in ostarele brate in sestre, da bodo lahko prejeli zakramente pred božičnimi prazniki.

V petek bo dan celodnevnega spovedovanja. Zvečer ob 20.30 bo posebno molitveno srečanje za mlade tukaj v cerkvi. Vmes bo tudi priložnost za sveto spoved. Mladi, lepo vabljeni!

V soboto je prvi sveti večer, ko bomo blagoslovili naše domove. Zvečer ob 18.00 bo otroška božičnica s posebnim programom za otroke. Pol ure pred polnočno sveto mašo program pripravljajo pevci mladinskega zbora Amen. Ob polnoči bo slovesna sveta maša Jezusovega rojstva, ki jo bo moč spremljati tudi preko spletnega portala Domžalec.si.

Na praznični dan bodo svete maše po nedeljskem razporedu, pri vseh svetih mašah bo darovanjeofer za potrebe cerkve. Tudi dokumentacija za trg se počasi zbira, tako da bomo spomladi lahko začeli z deli! Popoldan ob 16.00 tradicionalni božični koncert Domžalskega komornega zbora.