Avtor: zudomzale Objavljeno: 25. 12. 2016

Oznanila Božič

Med tiskovino dobite dvojno številko Družine. Na razpolago vam je tudi že nova številka revije Ognjišče ter še nekaj drugih revij.

Hvala vsem, ki ste na kakršen koli način pripomogli k lepemu praznovanju božičnega praznika. Hvala Martinu, Nataši, Blažu in Petri za postavitev letošnjih jaslic. Hvala tudi vsem, ki ste sooblikovali otroško božičnico, program pred polnočno sveto mašo, vsem pevcem, pritrkovalcem, čistilkam… Iskrena hvala! Hvala tudi za vaš dar, ki ga danes pri ofru namenjate za gospodarske potrebe naše župnije!

Znova vas vabim k darovanju dohodnine za naš vrtec Dominik Savio Karitas Domžale. Obrazce z navodili najdete med tiskovino.

V tem tednu imajo otroci božično-novoletne počitnice. Tudi uradnih ur v tem tednu v župnijski pisarni ne bo, za nujne zadeve se oglasite po jutranji ali večerni sveti maši.

V tem tednu nas bodo po domovih obiskali trije kralji – koledniki. Ker težko natančno napovemo, kdaj bodo obiskali posamezen predel naše župnije, vas prosim za razumevanje. Zadaj pod korom visi list, kamor se lahko vpišete skupaj z vašimi podatki in željami, kdaj bi vas koledniki lahko dobili doma. Bomo skušali ugoditi, če bo le mogoče. Koledniški dar in dar adventne akcije boste otroci prinesli k sveti maši na tri kralje zvečer, ko bomo imeli tudi blagoslov otrok.

Danes popoldan (božič) ob 16.00 tradicionalni božični koncert Domžalskega komornega zbora. Lepo vabljeni!

V ponedeljek praznujemo god sv. Štefana. Svete maše bodo ob 8.00 in ob 10.00 ter zvečer ob 18.00. Pri vseh svetih mašah bomo imeli tudi blagoslov soli. Popoldan ob 15.00 bo sveta maša tudi v MGC Bistrica.

V torek praznujemo god sv. Janeza. Popoldan ob 15.00 sveta maša v Domu upokojencev Domžale, kamor bo prišel g. nadškof Stanislav Zore. Birmanci pa se ob 15.30 zberejo na železniški postaji ter oddidejo na ogled jaslic v Ljubljano.

V soboto je drugi sveti večer, ko bomo znova blagoslovili naše domove. Zvečer ob 18.00 bomo obhajali zahvalno sveto mašo za to koledarsko leto in zapeli zahvalno pesem. Lepo vabljeni, da se skupaj zahvalimo Bogu za vse prejete milosti v tem letu.

Prihodnjo nedeljo praznujemo praznik Marije, Božje matere, novo leto – svetovni dan miru. Svete maše bodo po nedeljskem razporedu, po vseh svetih mašah ste lepo povabljeni na kozarček čaja ali kuhanega vina zunaj pred cerkvijo, da nazdravimo, si voščimo in malo poklepetamo. Gospodinje prosim za kakšno pecivo ter za pomoč pri strežbi. Izkoristimo priložnost za skupno srečanje in graditev povezanosti med nami!