Avtor: zudomzale Objavljeno: 21. 09. 2013

Oznanila 24 nedelje med letom

V tem tednu imajo veroučenci namesto rednega verouka spoved (razen 1. in 2. razred). Vsaka skupina se zbere pred učilnico, od koder jih bo njihov katehet peljal naprej v cerkev.

V ponedeljek zvečer po sveti maši ima svoje redno srečanje biblična skupina.

V torek bo ob 14.00 sveta maša v Domu upokojencev. POZOR: do sedaj je bila maša ob 15. uri, od sedaj naprej pa bo sveta maša ob 14.00.

Zvečer ob 20.00 bomo imeli v veroučnih učilnicah pripravo na krst za starše in botre, ki boste dali krstiti svojega otroka v mesecu septembru.

V sredo zvečer ob 20.00 bo redno srečanje članov ŽPS.

V četrtek zvečer ob 20.00 bo srečanje za starše letošnjih birmancev. Ker se nam slovesnost svete birme hitro približuje, prosim, da se od vsakega birmanca srečanja udeleži vsaj eden od staršev. Tako se bomo lahko dogovorili vse potrebno, da ne bo potem v zadnjem trenutku vsega preveč.

V soboto je v Stični vseslovensko srečanje mladih. Avtobus nas bo pobral ob 8.15 na postaji pred veleblagovnico Vele. Če se nam še kdo želi pridružiti, naj se čim prej prijavi g. kaplanu ali se javi v župnišču. Prijave zbiramo še do torka zvečer.

Prihodnja nedelja je Slomškova nedelja. Osrednja slovesnost bo v župniji Nova Cerkev, kjer je bil Slomšek kaplan med leti 1827 - 1829. Ob 15. uri bo molitvena ura za Cerkev v naši domovini, ob 16. uri pa slovesno somaševanje slovenskih škofov in duhovnikov. Prisrčno vabljeni!

POVABILO IN ZAHVALA

V mesecu oktobru bomo začeli s pripravo odraslih na prejem zakramentov svetega krsta, obhajila in birme - katehumenat. Če poznate koga, ki bi želel prejeti zakramente in s tem vstopiti v krščansko občestvo, ga obvestite in povabite zraven. Prvo srečanje bomo imeli v četrtek, 3. oktobra, ob 20.00. Več informacij lahko dobite v župnišču.

V tem tednu zaradi vremena nismo mogli izpeljati delovne akcije, da bi do konca razžagali drva in odpeljali na smetišče, kar sodi tja. Ste pa mnogi sami od sebe prihajali in okoli hiše že marsikaj naredili: čistili vrt, pospravljali veje, popravljali vrtna vrata… - vsem iskrena hvala! Če bo vreme dopuščalo, bi se znova dobili v sredo ob 16.00, da dokončamo začeto delo. Lepo vabljeni!