Avtor: zudomzale Objavljeno: 6. 10. 2013

Oznanila 27 nedelje med letom

Danes je za našo župnijo slovesni praznik, saj se spominjamo obletnice posvetitve naše farne cerkve. Bodimo hvaležni Bogu za ta sveti hram, v katerem se lahko dan za dnem zbiramo in v njem častimo Boga. Hvala vsem, ki skrbite za lepoto bogoslužja, čistost prostora in pestrost duhovnega življenja v naši župniji.

V tem tednu imamo birmansko devetdnevnico, ko se skupaj z birmanci, njihovimi starši in botri pripravljamo na slovesnost svete birme, ki jo bomo imeli prihodnjo nedeljo. Devetdnevnico bomo imeli vsak večer ob 19.h. Od 18. ure dalje bo vsak večer tudi priložnost za sveto spoved. Naj ne bo naša priprava usmerjena zgolj v zunanje stvari, ampak si vzemimo čas tudi za notranjo duhovno pripravo in sveto spoved.

V ponedeljek zvečer bomo imeli srečanje s škofom birmovalcem, dr. Antonom Jamnikom. Ob 18. uri se bo najprej srečal z birmanci, njihovimi starši in botri, nato pa bo med sveto mašo gospod škof na razpolago tudi za sveto spoved.

V torek zvečer po sveti maši bodo vaje za birmance in njihove botre, da se pripravimo na nedeljsko slovesnost in potem ne bo kakšnih dodatnih skrbi.

V sredo zvečer ob 20.00 je redno srečanje katehetov in katehistinj naše župnije.

V petek popoldan ob 16. uri bomo pripravili tudi zunanjost cerkve za nedeljsko slovesnost.

V petek zvečer ob 20.00 imajo svoje prvo srečanje v tem šolskem letu odrasli skavti.

V tem tednu bo zaradi priprav na slovesnost svete birme mladinsko srečanje odpadlo. Ponovno se dobimo spet v petek 18. 10. ob 20:30. Ob tem pa še vabilo: na mladinska srečanja vabimo vse mlade (dijake, študente in mlade v poklicih), da se nam pridružite pri petkovih večernih srečanjih.

Prihodnjo nedeljo bomo obhajali slovesnost svete birme, ko bo 51 birmancev in birmank iz naše župnije prejelo zakrament potrditve v veri. Slovesna sveta maša bo ob 10. uri, svete maše ob 11.30 zato ne bo. Prosim vas, da prostor, ki bo v cerkvi rezerviran, pustimo za birmance, njihove botre in starše. Je pa naša cerkev dokaj majhna in verjamem, da bi takrat vsi radi sedeli v prvi vrsti, ampak žal ne gre. Prosim vas za razumevanje in potrpljenje.

OBVESTILA IN POVABILA

V tem tednu obhajamo t.im.: Teden za življenje z naslovom: »V ljubezni ni strahu«. Program dogajanja si lahko ogledate zadaj na oglasni deski.

V tem tednu bo v Ljubljani, v cerkvi sv. Jožefa, potekal tudi svetopisemski maraton, kjer se bo cel teden neprekinjeno bralo Sveto Pismo. Vabijo nas, da se tudi mi udeležimo branja Svetega Pisma ali da ga doma vzamemo v roke in iz njega preberemo kakšen odlomek.

Hvala vsem, ki ste si v torek vzeli čas za molitev pred izpostavljenim Najsvetejšim. Moč in živost župnije se ne kaže zgolj v številu skupin ali urejenosti prostorov, ampak tudi v osebni in skupni molitvi pred Gospodom.

Če nam bo vreme dopuščalo, bomo v tem tednu popravili streho na cerkvi. Tako bomo lahko mirno pričakali zimo brez strahu, da bi nam voda delala škodo.

V preteklem tednu pa smo imeli remont ozvočenja in upam, da se sedaj kaj boljše sliši. Celoten sistem je že star in skušali smo z čim nižjimi stroški narediti največ, kar se je dalo. Upajmo, da bo stvar vsaj še nekaj časa dobro delovala.

Tudi v zvoniku so bila potrebna manjša popravila, saj nam je eden od zvonov zlezel iz svoje lege in je drsal ob steno. Bila je velika nevarnost, da zvon poči, zato je bilo treba takoj ukrepati. Hvala vsem, ki ste pomagali pri čiščenju zvonika in popravilu zvona.

Hvala vsem, ki ste vsak teden do sedaj pomagali pri pospravljanju okolice župnišča oz. pri podiranju vrbe. Kot lahko vidite na štoru, je bila sredina drevesa prepereta, zato je bila odstranitev skorajda nujna. Za nekaj časa bomo sedaj z raznimi zunanjimi deli prenehali, saj moramo najprej poravnati račune za nazaj.

Zunaj nas danes (nedelja) čakajo tudi mladi, ki vam bodo ponudili razne knjige in CD-je, ki smo jih v večji količini našli v župnišču. Čeprav je pri knjigah napisana cena, knjig ne prodajamo. Gre zgolj za informacijo, koliko je knjiga stala v prodaji. Vi pa sami presodite, koliko ste vi pripravljeni dati zanje.

Na koncu še iskrena hvala za vsak vaš dar, ki ga boste sedaj dali v škatlo ob današnjem darovanju. Kar nekaj stvari smo naredili, sedaj bi radi pokrili še vse stroške. Bog vam povrni!