Avtor: zudomzale Objavljeno: 21. 08. 2017

Nova številka Družine vam je na razpolago v branje.

Hvala za vaš dar, ki ste ga na praznik Marijinega vnebovzetja pri ofru darovali za gospodarske potrebe župnije. Darovali ste malo več kot 4.500 €. Hvala tudi vsem, ki ste pripomogli k lepemu večernemu druženju pred cerkvijo na praznični dan.

Z gradbenimi deli hitimo, da bi do začetka veroučnega leta zaprli gradbeno jamo. Še bolj pa hitimo v WC-jih, ki jih bomo v tem tednu prebelili, prav tako tudi zimsko kapelo. Od torka dalje bomo v akciji, če bi kdo bil pripravljen kaj pomagat, dobrodošel!

Še nekaj dni nas loči do našega župnijskega izleta/romanja. Imamo še približno 10 prostih mest, da bosta oba avtobusa primerno polna. Z nami bo šel tudi g. Anton Štrukelj, ki grkokatoliško cerkev tudi študijsko zelo dobro pozna in nam jo bo lahko predstavil z vidika razlik med nami (rimokatoliška – grkokatoliška cerkev). Upajmo, da mu bo uspelo organizirati vsaj kratko srečanje z grkokatoliškim škofom v Križevcih, kamor se bomo podali. Če še kdo okleva, naj se hitro odloči, odhod je v soboto ob 6.00 izpred župnišča, s seboj je potrebno vzeti veljaven osebni dokument. Cena izleta je 35€/osebo, v to ceno je vključeno tudi kosilo ter obisk vinske kleti z degustacijo vin ter bučnega olja.

V ponedeljek, 21.8., praznujemo 119. obletnico posvetitve naše župnijske cerkve. Bodimo hvaležni Bogu za naš hram duhovnosti in našim prednikom, ki so to cerkev postavili.

V torek zvečer ob 20.00 priprava na krst za starše in botre, ki boste dali krstiti svojega otroka prihodnjo nedeljo.

V četrtek zvečer ob 20.00 srečanje gospodarskega sveta.

V soboto imamo farno romanje/izlet. Jutranje svete maše v soboto ne bo, ker bomo imeli sveto mašo na romanju.

Prihodnja nedelja je 21. navadna nedelja med letom, goduje sv. Monika, mati sv. Avguština. Ker je to zadnja nedelja v mesecu, bomo imeli po jutranji sveti maši krščevanje.