Avtor: zudomzale Objavljeno: 6. 09. 2017

Nova številka Družine ter Ognjišče sta vam na razpolago v branje.

Med tiskovino dobite tudi katehetsko pismo, ki bo zlasti zanimivo za starše veroučencev. Urnik verouka, vpis, prispevki… Vse to je zapisano v njem, zato ga le vzemite in dobro preberite. Zraven vzemite tudi vpisni list: za prvi razred je večji karton, za ostale razrede je manjši format (da bo potem tudi pri samem vpisu hitreje potekalo vse skupaj).

Nismo še zaključili z gradbenimi deli, čeprav smo že skoraj na koncu letošnje prve faze gradnje. Mogoče nam manjka še en teden, da zaključimo. Prav tako nas čakajo še zaključna dela v WC-jih v veroučnih učilnicah.

V tednu, ki je pred nami, bi naredili generalno čiščenje veroučnih učilnic. Vabim starše, stare starše, pa tudi veroučence, da s skupnimi močmi pripravimo učilnice na začetek novega veroučnega leta. Spodnje prostore so že očistili člani družinske kateheze, sedaj se moramo lotiti še zgornjih učilnic. Ponedeljek, torek in sreda dopoldne od 9.00 dalje ali popoldne od 15.00 naprej. Lahko pa tudi katero koli drugo uro, kakor vam čas dopušča. Šole imajo čistilke in je njih delo plačano. Tukaj smo povabljeni, da to delo naredimo sami. Bi pa zelo potrebovali in iščemo nekoga, ki bi v nadaljevanju redno skrbel za čistočo veroučnih prostorov. Do sedaj je to delo opravljala gospa Agata, za kar se ji iskreno zahvaljujemo. Če je kdo pripravljen prevzeti to nalogo, naj se oglasi v župnišču.

Petek in sobota sta prva v mesecu, vabljeni k zakramentu sv. spovedi in k pobožnosti prvega petka in prve sobote. V petek dopoldne bova duhovnika obiskovala bolnike in ostarele iz naše župnije. Ta teden so uradne ure v župnijski pisarni še po poletnem urniku.

Prihodnja nedelja je 22. navadna nedelja med letom, imenovana tudi angelska nedelja. To je tudi prva nedelja v mesecu, ko je vaš dar namenjen gospodarskim potrebam naše župnije. Glede na to, kaj vse smo preko poletja naredili, so tudi denarne potrebe velike. Hvala za podporo!

Prihodnjo nedeljo bo znova sveta maša ob 11.30.