Avtor: zudomzale Objavljeno: 6. 09. 2017

Nova številka Družine, Župnijski list in Odmevi z Goričice so vam na razpolago v branje.

Starši, med tiskovine dobite katehetsko pismo z vsemi potrebnimi informacijami glede prihodnjega veroučnega leta. Zraven najdete tudi vpisni list: večji za vpis v 1. razred, manjšega za vpis v vse ostale razrede.

V tem tednu bomo imeli vpis otrok v veroučne skupine. Vpis bo potekal v ponedeljek, torek in sredo dopoldne 10.00-12.00 ter popoldne 16.00-18.00. Prosim, da se držite ur. Ob vpisu tudi vrnete veroučno spričevalo – kdor ga še ni. Kdor nima izpolnjenih obveznosti iz preteklega leta, se ne more vpisati v višji letnik verouka.

Po besedah gradbenikov je pred nami še zadnji teden del na trgu za letos. Še nekaj malenkosti, zaščita in pospravljanje, nato pa obračun in plačilo opravljenih del. Hvala za vaš dar, ki ste ga danes darovali v nabirki, vaš dar gre za gospodarske potrebe župnije – za trg. Se priporočam še za naprej! Če bi vsak od odraslih na gospodarsko nedeljo daroval 10€, imamo v enem letu zbranega toliko, da lahko uredimo trg do konca in ga začnemo uporabljati.

Hvala vsem, ki ste v preteklem tednu prišli pomagat čistit veroučne prostore. Za vse tri dni skupaj, dopoldne in popoldne, je prišlo 5 oseb. Še vedno iščemo nekoga, ki bi bil pripravljen prevzeti skrb za čistočo učilnic in za pranje cerkvenih prtov.

V soboto je na Brezjah molitveni dan za duhovne poklice. Organiziramo avtobusni prevoz za celo dekanijo. Kdor bi želel iti, naj se čim prej prijavi v župnišču. Prijave sprejemamo do srede zvečer.

V soboto, 16.9., bo v Stični tradicionalno srečanje mladih. Tudi za tja pripravljamo dekanijski avtobus, zato mlade vabim, da se čim prej prijavijo pri g. župniku.

V petek je praznik Marijinega rojstva – mali šmaren. Maša bo zjutraj ob 7.00 ter zvečer ob 19.00. Ob 18.00 bo v veroučnih prostorih še uvodno srečanje za vse, ki bi se letos učili igranja kitare pri Filipu Firbasu.

Prihodnja nedelja bo 23. navadna nedelja med letom. Pri vseh dopoldanskih mašah nas bo nagovorila s. Barbara, ki deluje v Ukrajini. Zadaj pod korom bo škatla, kamor boste lahko dali svoj dar zanjo in ostale sestre, ki delujejo tam.

Prihodnja nedelja bo za našo župnijo tudi katehetska nedelja, saj bomo s sveto mašo ob 10.00 začeli novo pastoralno leto, zato vsi veroučenci lepo vabljeni k tej sveti maši.