Avtor: zudomzale Objavljeno: 6. 09. 2017

Ponovitev nove maše v Domu upokojencev

Novomašnik Tine Povirk je za oskrbovance Doma upokojencev Domžale ponovil novo mašo.

Novomašnik Tine Povirk, ki je novo mašo daroval 2. julija letos v Ihanu, je v torek, 25. julija 2017, razveselil oskrbovance Doma upokojencev Domžale, saj je za njih ponovil novo mašo in jim podelil novomašniški blagoslov.

V uvodu je v imenu Župnijske Karitas Domžale novomašnika pozdravila Mara Vilar – Moravška Mara, ki je dejala, da so z veseljem zapeli pesem Novomašnik, bod’ pozdravljen, saj imajo zdaj pred seboj novomašnika Tineta Povirka, ki prihaja iz sosednje ihanske fare. »Naša molitev je pomagala. Bog mu daj zdravja, moči, potrpljenja, ljubezni in vsega žara. Kot vidimo, je vse to v njem,« je dejala Mara.

Tine Povirk je dejal, da je prišel v Dom upokojencev Domžale ponovit novo mašo, ker mnogi niso mogli priti na novo mašo v Ihan, zato se spodobi, da novomašnik pride k njim: »Tako kot je Jezus hodil naokrog, tako tudi jaz, ki v sebi nosim Jezusa in ga prinašam vam. Danes smo se zbrali skupaj, da ga počastimo na tem oltarju.«

Predstavil je tudi svoje novomašniško vodilo »Božjo voljo spolnjevati« (prim. Mt 7,21), za katero je dejal, da je od poti svetosti v izpolnjevanju Božje volje. To pa je po njegovem mnenju dosegljivo v vsakem poklicu: »To sporočilo sem želel izraziti tudi s svojim logotipom: neizmerno število žarkov, ki vsi izhajajo iz istega sonca. Čim bolj se žarki približujejo soncu, tem bolj se zbližujejo med seboj. Tako tudi mi.«

Ob koncu, preden je vsem zbranim podelil novomašniški blagoslov, se jim je zahvalil, da so se kljub vsem težavam, ki jih pestijo, zbrali in prišli na ponovitev njegove nove maše. Ob tem je dodal: »Niste prišli zaradi mene, temveč zaradi Jezusa. Vsak duhovnik namreč želi, da bi ljudje prišli zaradi Jezusa in ne zaradi duhovnika ali čudovite cerkve. Tudi jaz vam želim, da bi vedno imeli oko uprto h Kristusu, ki je na križu, in da bi v srcu vedeli, da križ ni konec, ampak je samo pot proti nebu.« Vsem skupaj je zaželel, da se imajo lepo in radi med seboj. To namreč šteje.

Miha Ulčar