Avtor: zudomzale Objavljeno: 10. 09. 2017

Nova številka Družine ter še nekaj drugih revij imate na razpolago za branje.

Hvala za vaš dar, ki ste ga preteklo nedeljo darovali za gospodarske potrebe župnije. Darovali ste 2.394€. To je skoraj 1000€ več, kot se je na 1. nedeljo v mesecu zbralo do sedaj, vendar še daleč od tistega, kar bi morali zbrati, če želimo prihodnje leto trg urediti do konca. Če bi vsak od odraslih na prvo nedeljo v mesecu daroval vsaj 10€, nam to lahko uspe.

Danes (nedelja) je med nami s. Barbara Peterlin, ki deluje med revnimi v Ukrajini. Zadaj pod korom je škatla, kamor lahko oddate dar zanjo, da tako podpremo delo sester med najbolj ubogimi.

V preteklem tednu smo imeli vpis otrok k verouku, s ponedeljkom začenjamo z rednimi srečanji po urniku. Izjema so birmanske skupine, ki se začnejo prihodnji teden. Vabimo tudi nove ministrante, prvo srečanje bomo imeli v petek ob 15.00.

Žal nam v preteklem tednu ni uspelo zaključiti z deli okoli cerkve. Manjka še asfalt, da pokrpamo luknje in zaščitna ograja, kar upamo, da bomo dobili čim prej. Smo pa zaključili z deli v WC-jih v veroučnih učilnicah. Hvala za vašo podporo!

V soboto bo v Stični tradicionalno srečanje mladih. Mladi imate še do srede čas, da se prijavite pri g. župniku. Ker organiziramo avtobusni prevoz za celo dekanijo, je prijava še toliko bolj potrebna.

V ponedeljek dopoldne ne bo uradnih ur v župnijski pisarni, saj imamo duhovniki dekanijsko konferenco in nas ne bo doma. Zvečer ob 19.30 srečanje tajništva ŽPS.

V torek zvečer ob 19.30 srečanje katehetov.

V sredo zvečer ob 19.30 srečanje birmanskih animatorjev.

V petek zvečer ob 20.00 srečanje mladinske skupine. Zlasti lepo vabljeni letošnji prvoletniki!

Prihodnja nedelja je 24. navadna nedelja, nedelja svetniških kandidatov. V naši župniji bomo imeli na ta dan jesensko srečanje ostarelih, bolnikov in invalidov. Pri sveti maši ob 10.00 bo med nami g. Miro Šlibar, dolgoletni bolniški duhovnik v ljubljanskem Kliničnem centru. Pred sveto mašo bo priložnost za sveto spoved, med sveto mašo pa bomo podelili zakrament bolniškega maziljenja, ki ga lahko prejmete vsi, ki se bolni, ostareli, imate pred seboj kakšen večji zdravstveni poseg ali ste v kakšni večji psihični stiski. Po maši bomo imeli še manjšo pogostitev, zato vas vse prosim za sodelovanje in pomoč pri prevozu, pripravi pogostitve… Če poznate koga, ki bi rad prišel, pa nima prevoza – sporočite in ga bomo šli iskat!