Avtor: zudomzale Objavljeno: 3. 10. 2017

Nova številka Družine, Ognjišča, Župnijskega lista in Odmevov z Goričice so vam na razpolago za branje.

Hvala za vašo podporo našemu vrtcu Dominik Savio Karitas Domžale preteklo nedeljo.

Kot se lahko videli, smo v tem tednu dobili nazaj obnovljeno kovano ograjo, zemljo pod lipami so poravnali, tako da za letos z gradbenimi deli zaključujemo. Seveda ostanejo še neporavnani računi in zbiranje sredstev za naprej.

Z današnjim dnem vstopamo v mesec oktober, mesec molitve rožnega venca. Vabljeni k tej molitvi bodisi doma kot posamezniki ali v družini ali tukaj v cerkvi kot celotno občestvo. Pol ure pred vsako sveto mašo lepo vabljeni k molitvi!

Današnja nedelja je za našo župnijo posebej velik praznik, saj praznujemo žegnanjsko nedeljo - obletnico posvetitve naše župnijske cerkve oz. daritvenega oltarja. Bodimo Bogu hvaležni za ta božji hram, hkrati pa se vedno radi zbirajmo okoli daritvenega oltarja, od koder prejemamo življenjske milost. Po končani sveti maši bomo imeli darovanje – ofer za potrebe cerkve. Hvala za vašo pomoč in darežljivost. Ob izhodu pa boste namesto podobic dobili zgibanko, ki na kratko predstavlja letos opravljeno delo.

V ponedeljek zvečer ob 20.00 srečanje za starše letošnjih birmancev. Dobimo se v veroučnih učilnicah; pridite, da se dogovorimo vse potrebno okoli slovesnosti svete birme čez 14 dni.

V torek zvečer ob 19.30 prvo srečanje Večerov na Goričici v tem letu. Rdeča nit letošnjih srečanj bodo verstva, sekte in novodobna duhovna gibanja. Tudi odrasli hitro zapademo v razne sodobne miselnosti, kot so ezoterika, numerologija, new age, pa se tega niti ne zavedamo in se tako hitro oddaljimo od krščanstva. Srečanja bo vodil dhp g. Andrej, lepo vabljeni!

V sredo zvečer ob 19.30 srečanje tajništva ŽPS.

V četrtek zvečer ob 20.00 prvo srečanje študentov in mladih v poklicih. Vabljeni!

Petek in sobota sta prva v mesecu, vabljeni k prejemu zakramenta svete spovedi in pobožnosti prvega petka in prve sobote.

V petek dopoldne bova duhovnika obiskovala naše preizkušene in ostarele brate in sestre po župniji, zato dopoldne ne bo uradnih ur v župnijski pisarni.

V petek popoldne ob 17.00 odhod birmancev na duhovni vikend. Ostale informacije bodo dobili pri verouku.

V soboto dopoldan ob 9.00 srečanje članov ŽPS za naš arhidiakonat. Srečanje bo v Škofovih zavodih, vabljeni!

Prihodnja nedelja je 27. navadna nedelja med letom. Ob 12.00 bo sveta maša na Prežganju za birmance in njihove starše, s tem bomo tudi zaključili naš skupni vikend in začetek devetdnevnice pred birmo.