Avtor: zudomzale Objavljeno: 9. 10. 2017

Nova številka Družine vam je na razpolago za branje.

Hvala za vaš dar preteklo nedeljo pri ofru za potrebe župnije. Darovali ste 5.328,34 €. Trudimo se, da bi vsak po svojih močeh podprli delovanje naše župnije ter se tudi sami vključili v njene dejavnosti. Na tem mestu znova vabilo k vključitvi v pevske zbore, zakonske skupine, k molivcem, čistilkam, v razne druge skupine.

Vabljeni k molitvi rožnega venca vsak dan pol ure pred sveto mašo ali pa doma v družini. Prosimo za varstvo in blagoslov naših družin, naše župnije, celotne Cerkve!

Približuje se zahvalna nedelja, ko praznujemo zakonske jubileje. Vse, ki letos praznujete 5, 10, 15, 20, 25… let zakonskega življenja, vabljeni, da se nam pridružite prvo nedeljo v novembru. Zaradi lažje organizacije vas prosim, da se prijavite v župnišču.

V tem tednu imamo birmansko devetdnevnico, ko se bomo vsak večer z birmanci, njihovimi starši in botri zbrali pri sveti maši ob 19.00 in na poseben način prosili za darove Svetega Duha. Vabljeni tudi vsi ostali, da molimo zanje in celotno občestvo izročamo Gospodu!

V ponedeljek zvečer po sveti maši poleg staršev birmancev vabljeni tudi ostali, da spletemo nekaj vencev za nedeljsko slovesnost svete birme. Pletlo se bo v župnikovi garaži.

V sredo zvečer bo med nami g. škof Franci Šuštar. Ob 18.00 bo imel srečanje za birmance, starše in botre, med večerno sveto mašo bo na razpolago za sveto spoved. Birmanci se v polnem številu zberemo ob 17.45!

V petek zvečer po sveti maši vaje za nedeljsko slovesnost svete birme. Če je le možno, naj pridejo zraven tudi botri.

V petek zvečer ob 20.00 redno srečanje mladinske skupine.

V soboto je ob 10.00 v Stični na Dolenjskem vseslovensko praznovanje stoletnice fatimskih prikazovanj.

Prihodnja nedelja je 28. navadna nedelja med letom, v naši župniji slovesnost svete birme. Pri sveti maši ob 10.00 bo 39 birmancev po rokah škofa Šuštarja prejelo zakrament svete birme. Stoli in klopi spredaj bodo rezervirane za starše in ožje sorodnike birmancev. Prosim, da upoštevate navodila redarjev. V cerkvi bo možnost slikanja po jutranji sveti maši in nato po končani slovesnosti. Svete maše ob 11.30 ta dan ne bo!