Avtor: zudomzale Objavljeno: 30. 10. 2017

Nova številka Družine, Ognjišča, Župnijskega lista in še nekaj drugih revij vam je na razpolago za branje. Zlasti starši prihodnje generacije prvoobhajancev in birmancev si v Župnijskem listu poglejte, kdaj imamo po počitnicah srečanje za vas.

V tem tednu imajo otroci jesenske počitnice, zato ta teden nimamo verouka.

Danes ponoči smo spremenili ure na zimski čas. Od sedaj naprej bodo svete maše ob nedeljah in med tednom zvečer ob 18.00. Zaradi tega se za eno uro tudi skrajšajo uradne ure v popoldanskem času v župnijski pisarni (ponedeljek in petek, 17.00-17.45)

Zakonce jubilante, ki letos praznujete 5, 10, 15, 20, 25… let skupnega zakonskega življenja, vabim na naše skupno praznovanje prihodnjo nedeljo. Rok za prijavo je do četrtka, 2.11.

V petek (prihodnji teden), 10.11., bomo imeli tradicionalni dobrodelni koncert naše župnijske Karitas: Skupaj na poti 2017. Vstopnice boste lahko kupili na praznični dan 1. novembra po dopoldanskih svetih mašah in prihodnjo nedeljo po vseh svetih mašah zunaj pred cerkvijo. Karte boste lahko dobili tudi v župnišču. Več o koncertu si lahko preberete v Župnijskem listu.

V sredo praznujemo slovesni zapovedani praznik Vseh svetih. Svete maše bodo ob 8.00, ob 10.00, ob 11.30 ter ob 14.00. Po zadnji sveti maši bo še molitev na pokopališču: najprej na zgornjem in nato še na spodnjem pokopališču. Zvečer ob 18.00 lepo vabljeni k skupni molitvi rožnih vencev v cerkvi za naše pokojne brate in sestre, lepo vabljeni pa tudi k molitvi doma po družinah.

V četrtek se spominjamo vseh vernih rajnih. Sveta maša bo zjutraj ob 7.00 ter zvečer ob 18.00. Ob 20.00 redno srečanje študentske skupine.

Petek in sobota sta prva v mesecu, vabljeni k pobožnosti prvega petka in prve sobote. V petek dopoldne bova duhovnika obiskovala naše bolne in preizkušene brate in sestre, zato v petek dopoldne odpadejo uradne ure v župnijski pisarni.

Prihodnja nedelja je 31. navadna nedelja med letom – zahvalna nedelja. Za vse prejete dobrote letošnjega leta bomo pri vseh svetih mašah zapeli zahvalno pesem. Pri sveti maši ob 10.00 bomo praznovali tudi naše zakonce jubilante. Ker je to tudi prva nedelja v mesecu, ste vsi lepo povabljeni k darovanju za gospodarske potrebe naše župnije. Naj spomnim: če bi vsak odrasel daroval 10€ na mesec za gospodarske potrebe župnije, imam v prihodnjem letu trg končan.