Avtor: zudomzale Objavljeno: 8. 11. 2017

Praznik Vseh svetih

Letošnji praznik vseh svetih, 1. 11. 2017 , je bil sončen, topel in zelo primeren za obisk pokopališč, kjer je svetilo na stotine svečk in grobove lepšalo različno cvetje in zanimive ikebane.

Zvečer ni bilo svete maše, smo se pa ob šestih zvečer zbrali v cerkvi in še posebej molili za naše rajne sorodnike, dobrotnike, tudi za duše, ki se jih ne spominja nihče več. Molitev vseh štirih delov rožnega venca je vodil gospod župnik in vključeval tudi prisotne, ki so molili posamezne dele, posamezne desetke.

Papež Frančišek je na Trgu sv. Petra rekel takole: »Praznik vseh svetih je naš praznik. Ne zato, ker smo dobri, ampak ker se je Božja svetost dotaknila našega življenja. Svetniki niso popolni modelčki, temveč osebe, skozi katere je šel Bog. Svetniki so naši bratje in sestre, ki so sprejeli Božjo luč v svoja srca in so jo posredovali svetu, vsak v svojem odtenku. A vsi so bili prosojni, borili so se, da so odstranili madeže in sence greha in tako omogočili pronicanje nežne Božje luči. To je življenjski cilj tudi za nas.

Svetniki so takšni: kakor vsi dihajo zrak, onesnažen z zlom, ki obstaja na svetu. A na poti nikoli ne izgubijo izpred oči Jezusove steze, nakazane z blagri, ki so kakor zemljevid krščanskega življenja.«