Avtor: zudomzale Objavljeno: 26. 10. 2013

Oznanila 30 nedelje med letom

Danes ponoči smo premaknili ure na zimski čas, od sedaj naprej so večerne svete maše ob nedeljah in med tednom ob 18. uri.

V tem tednu imajo otroci veroučne počitnice.

Med tiskovino najdete novo številko Družine, Ognjišča, Beseda med nami ter še nekaj drugih revij. Priporočamo v branje. Hkrati vas vabim h nakupu raznih koledarjev za leto 2014, pa tudi Miklavž je poslal nekaj svoje ponudbe v župnišče.

V tem tednu bova duhovnika skušala biti čim več v spovednici, da se tudi na tak način lahko pripravimo na praznik Vseh svetih.

V četrtek bo ob 15. uri sveta maša v Domu upokojencev Domžale.

V petek je zapovedani praznik Vseh svetih. Na ta dan se spominjamo vseh tistih mož in žena, ki jih je Cerkev prepoznala kot svetnike in nam zaradi svojih kreposti in zaupanja v Gospoda kažejo pot do Boga.

Svete maše bodo dopoldne ob 8., 10. in ob 11.30 ter popoldne ob 14.00. Po zadnji sveti maši bomo imeli najprej molitve na starem pokopališču, nato bomo šli v sprevodu še na novo pokopališče, kjer bodo prav tako molitve za rajne. Zvečer ob 18.00 ste vsi lepo vabljeni k molitvi vseh delov rožnega venca za naše rajne. Molite lahko doma po družinah ali se pridružite skupni molitvi tukaj v cerkvi. Dopoldanski del praznika je čas veselja z vsemi svetimi, popoldanski del ter naslednji dan, ko se spominjamo vseh vernih rajnih, pa je priložnost za molitev in prošnjo za vse tiste, ki so že prestopili prag večnosti.

Sobota je prva v mesecu, svete maše bodo po običajnem redu. Eno uro pred večerno sveto mašo bomo izpostavili Najsvetejše v čaščenje, v tem času bo tudi priložnost za sveto spoved.

Prihodnja nedelja je 31. navadna nedelja med letom, zahvalna nedelja. Pri vseh svetih mašah bomo zapeli zahvalno pesem in se tako zahvalili za prejete darove preteklega leta.

Do sedaj je bil običaj, da so na zahvalno nedeljo cerkev okrasile vzgojiteljice iz katoliškega vrtca. Tudi letos jih prosim, če bi to naredile. Pridelke pa so/ste darovali na eni izmed kmetij, vendar žal ne vem imena. Se priporočam tudi za letos.

V nedeljo ob 10.00 bomo imeli pri sveti maši srečanje zakoncev jubilantov. Do sedaj so se prijavili trije pari, zato spodbujam še vse ostale, ki letos praznujete okrogli jubilej, da se nam pridružite. Zaradi lažje organizacije prosim za predhodno prijavo. Po sveti maši bomo imeli tudi manjšo pogostitev v učilnicah. Se priporočam za kakšno pecivo in drugo pomoč.