Avtor: zudomzale Objavljeno: 25. 11. 2017

Nove številke Družine, Ognjišča in Župnijskega lista so vam na razpolago. Med tiskovino lahko dobite tudi prijavnice za adventni oratorijski dan, ki bo v soboto, 2. decembra. Rok za prijavo je do četrtka, 30.11.

Današnja nedelja je zadnja nedelja cerkvenega leta – praznik Kristusa kralja vesoljstva. Z današnjim dnem vstopamo v teden Karitas, zato bomo v tem tednu pri svetih mašah poslušali kratka razmišljanja, ki so nam jih ob tem pripravili na Slovenski Karitas. Ob izhodu iz cerkve ste danes povabljeni, da vzamete vrečko, ki vam jo bodo ponudili in jo na 1. adventno nedeljo napolnjeno s hrano prinesete nazaj. Člani naše Karitas bodo to hrano razdelili med tiste, ki tedensko prihajajo prosit pomoči in nimajo niti za osnovna živila. Tudi nabirka 1. adventne nedelje bo namenjena Karitas, zato bo naša redna gospodarska nabirka izjemoma 2. nedeljo v mesecu.

Naročniki, pridite po zbirko Mohorjevih knjig za leto 2018.

Danes popoldne je v Moravčah dekanijska revija odraslih cerkvenih pevskih zborov. Program se začne ob 15.00 v župnijski cerkvi. Lepo vabljeni, da s svojo prisotnostjo podpremo naše pevce pri njihovem trudu za lepo bogoslužje.

Hvala vsem pevcem, ki ste v sredo zvečer pripravili lepo praznovanje na čast vaši zavetnici sv. Ceciliji!

V četrtek zvečer bomo začeli z devetdnevnico v pripravi na praznik Brezmadežnega spočetja device Marije. Vsak večer bomo sveto mašo obogatili z lepimi pesmimi in molitvami, ki naj nas vodijo k Mariji.

Zadaj na oglasni deski že visi list, kamor se lahko vpišete za sprejem Marijine podobe v adventnem času.

V ponedeljek zvečer ob 19.00 srečanje za starše veroučencev vseh razredov (razen prvoobhajancev in birmancev). V skupnem delu bomo razmišljali o vlogi staršev pri katehezi, potem bo možnost osebnega srečanja s kateheti posameznih razredov.

V torek zvečer ob 19.00 srečanje za animatorje adventnega oratorija. Stari in novi animatorji lepo vabljeni!

V sredo je odhod avtobusa na romanje na Ponikvo in na koncert Klic dobrote ob 8.30 izpred cerkve. Če je še kdo interesent, naj se do ponedeljka prijavi v župnišču. Ostali lepo vabljeni, da omenjeni koncert v sredo zvečer spremljamo po televiziji ali radiu.

Petek in sobota sta prva v mesecu, vabljeni k prejemu zakramenta svete spovedi in pobožnosti prvega petka in prve sobote. V petek dopoldne bova duhovnika obiskovala naše preizkušene in ostarele brate in sestre, zato takrat ne bo uradnih ur v župnijski pisarni.

V petek zvečer redno srečanje mladinske skupine.

V soboto imamo oratorijski dan. Program za otroke se začne ob 9.00 in traja do 14.00. Ostale informacije so na prijavnicah. Če je kdo od odraslih pripravljen pomagati pri kosilu, lepo vabljeni!

Prihodnja nedelja je 1. adventna nedelja. Pri vseh svetih mašah bomo imeli blagoslov adventnih venčkov. Dopoldne bo zunaj pred cerkvijo tudi adventna tržnica, ko nam bodo skavti ponudili v nakup razne voščilnice, koledarje, kadilo in ostale pripomočke za prihajajoče praznike. Lansko leto smo našo ponudbo razširili z vloženo zelenjavo in sadjem, marmeladami in podobnimi stvarmi. Nimajo vsi svojega vrta, pa bi radi jedli domačo hrano. Kar bi lahko ponudili drugim, pred mašo položite na mize pred cerkvijo, po maši pa boste lahko vzeli, kar potrebujete. Izkupiček bomo delili na dva dela: polovico bomo poslali s. Barbari v Ukrajino, drugo polovico pa bomo namenili ureditvi trga med cerkvijo in župniščem.

Kakšna bo letošnja župnijska adventna akcija, pa si prav tako lahko preberete v Župnijskem listu.