Avtor: zudomzale Objavljeno: 12. 12. 2017

November v vrtcu Dominik Savio

Za zahvalno nedeljo so otroci iz Vrtca Dominik Savio sodelovali pri okrasitvi domžalske cerkve: pred oltar so položili svoje izdelke, poljske pridelke in tudi kruh in vino. Z otroki smo se Bogu zahvalili za vsak dan, ki nam je dan, za naše družine in prijatelje, s katerimi skupaj kaj naredimo, se igramo, ki nas tolažijo, če smo žalostni, in nam pomagajo, če česa ne znamo.

Kot prejšnja leta smo tudi letos v sodelovanju z Župnijsko Karitas Domžale sodelovali v dobrodelni akciji zbiranja hrane za vse, ki takšno pomoč potrebujejo.

Dogajalo pa se je še marsikaj: najstarejši otroci našega vrtca so obiskali in s pesmimi razveselili starejše občane v MGC Bistrica . Isti otroci so nastopili tudi na koncertu Skupaj na poti , ki ga je organizirala Župnijska Karitas Domžale.

Kot v drugih vrtcih in šolah smo tudi pri nas imeli tradicionalni slovenski zajtrk . Otroci so spoznali pomen lokalno pridelane hrane, in ker nas je ta dan obiskal čebelar g. Marjan Košak , smo spoznali tudi zahtevno delo čebelarja, življenje čebel in njihov pomen. Izdelovali smo čebelice iz različnih materialov – tudi za projekt Eko smreka.

Na obisku smo imeli gospe iz društva Šola zdravja , s katerimi smo skupaj zapeli slovenske ljudske pesmi in potelovadili. Začutili smo njihov moto: Gibanje in veliko smeha sta najboljša pot do zdravja in uspeha.

V tem mesecu so nas obiskale tudi Tačke pomagačke. Prihod terapevtskega psa je otrokom omogočil prijetno in varno doživetje . Otroci so lahko imeli telesni stik s prijaznim psom, kar jim je zagotovilo čustveno oporo. Naklonjenost, ki jo je pes pokazal otrokom, pa je v otrocih vzbudila občutek sprejetosti in samozavesti.

V okviru mesečne teme Od glave do peta smo spoznavali naša čutila. Otrok se je zelo dotaknil svet slepih ljudi, ki jim ga je približala ga. Ladka Hunjet, ki je tudi sama slepa.

Pred nami je advent, pričakovanje. Potrudili se bomo, da bomo lepo pripravljeni dočakali Novorojenega. Ob mesecu povemo, kako nam je uspelo ...

Andreja Marin Soklič