Avtor: zudomzale Objavljeno: 19. 12. 2017

3. adventna nedelja

Na razpolago imate že božično dvojno številko Družine ter še nekaj drugih revij.

Vstopili smo v božično devetdnevnico. Vsak večer lepo vabljeni k sveti maši, da se skupaj pripravimo na Jezusov prihod med nas. Pri večernih svetih mašah bomo prepevali himno: »Kralja, ki prihaja«, imeli procesijo s svečkami, otroci bodo imeli posebne listke z nalogami, saj bomo poslušali zgodbo o Roku, ki se s svojim angelom varuhom bori proti slabim dejanjem. Vsi lepo vabljeni!

Del priprave na praznike je tudi sveta spoved. Spovedni dan bomo imeli v petek, ko bodo na razpolago spovedniki od jutranje do večerne svete maše. Razpored duhovnikov že visi zadaj na spovednici. Izkoristimo to priliko in pripravimo svoja srca na Jezusovo rojstvo.

Danes (nedelja dopoldne) nas zunaj pred cerkvijo čakajo mladi skavti, ki nam v nakup ponujajo svečke za Betlehemsko luč miru. Ogenj bomo dobili pri večerni sveti maši, potem pa ga boste lahko dobili tudi vse dni tukaj v cerkvi. Poleg skavtov pa so še tri dekleta: Petra, Leila in Rebeka, ki vam bodo ponudile čaj in piškote. Dekleta se poleti odpravljajo za en mesec v misijone in na tak način zbirajo potrebna sredstva. Podprimo jih po svojih močeh.

Proti koncu leta znova postane aktualno 0,5% dohodnine, ki jo lahko po lastni presoji namenimo različnim organizacijam. Med te spada tudi naš vrtec Dominik Savio Karitas Domžale. Če bi kdo želel podpreti naš vrtec na tak način, so zadaj na mizici s tiskom že listi s formularjem in navodili, kako izpolniti in kam poslati. Najlepša hvala!

V torek popoldan ob 17.00 blagoslov otrok iz vrtca Dominik Savio Karitas Domžale.

V četrtek dopoldne bova duhovnika obiskovala naše bolne in preizkušene brate in sestre pred prazniki. Če bi kdo želel posebej obisk sedaj pred prazniki, naj to sporoči v župnišče.

V četrtek zvečer ob 20.00 srečanje študentov in mladih v poklicih.

V petek zvečer redno srečanje mladinske skupine.

Prihodnja nedelja je že 4. adventna nedelja in hkrati tudi že sveti večer. Zvečer ob 17.30 bomo imeli tukaj v cerkvi otroško božičnico, ki ji bo nato sledila maša svetega večera. Z blagoslovom doma, molitvijo in vsem ostalim dogajanjem naredimo božične praznike lepe, naj bo to res družinski praznik, ko so vzamemo čas drug za drugega, za Boga in zase!