Avtor: zudomzale Objavljeno: 17. 11. 2013

Oznanila 33. nedelje med letom

Med tiskovino najdete novo številko Družine ter župnijski list. Vzemite v branje!

V tem tednu se pričnejo birmanske skupine za novo generacijo birmancev (sedanji 8. razred). Razpored birmanskih skupin si birmanci lahko ogledajo na vhodnih vratih v veroučne učilnice.

V župnišču že lahko dvignete zbirko Mohorjevk za leto 2014 – kdor jih je naročil.

V župnišču imamo tudi nekaj ponudbe za ta pridne otroke za Miklavža.

Otroci so pretekli teden pri verouku dobili prijavnice za enodnevni oratorij – v tem tednu naj prijavnice prinesejo nazaj!

Svet Katoliških Laikov Slovenije nas vabi, da bi okrepili našo osebno in skupno molitev za Cerkev na Slovenskem. V ta namen so izdali posebne podobice z molitvijo na hrbtni strani, ki jo boste dobili pri izhodu iz cerkve.

Zakonce jubilante, ki smo jih praznovali v začetku novembra, vabim, da se oglasite v župnišču, kjer vas čakajo fotografije tiste nedelje.

DOGODKI MED TEDNOM:

V torek bo ob 16.00 v veroučnih učilnicah srečanje za vse tiste otroke, ki radi berete in boste sodelovali pri Slomškovi bralni znački. Če ima kdo takrat še verouk, ga bo gospa Viktorija počakala po verouku.

V torek zvečer bo ob 19.00 srečanje za starše in botre, ki boste dali krstiti svoje otroke v mesecu novembru.

V torek zvečer ob 19.00 bo v Knjižnici Domžale srečanje s p. Karlom Gržanom. Lepo vabljeni!

V sredo zvečer ob 20.00 je redno srečanje članov ŽPS.

V petek goduje sv. Cecilija, zavetnica cerkvene glasbe. Pri večerni sveti maši bodo sodelovali vsi zbori naše župnije, po sveti maši pa bo še krajša akademija njej na čast. Vsi lepo povabljeni, da s svojimi molitvami in sodelovanjem podpremo naše pevce ter skupaj počastimo sveto Cecilijo.

V soboto bo od 17. ure dalje v župniji Vir potekalo srečanje mladinskih pevskih zborov in glasbenih skupin. Tudi naš mladinski zbor Amen se je prijavil k sodelovanju. Po skupnem delu bo sledil še krajši koncert p. Janeza Ferleža s skupino. Lepo vabljeni, da se po svojih močeh udeležimo tega srečanja.

Prihodnja nedelja je nedelja Kristusa Kralja vesoljstva, zadnja nedelja cerkvenega leta. Po jutranji sveti maši bomo imeli krste. Bodo pa prihodnjo nedeljo med nami tudi člani Prijateljstva bolnikov in invalidov, ki bodo v veroučnih učilnicah pripravili priložnostno prodajno razstavo njihovih ročnih del.

V nedeljo popoldne bo ob 16.00 v ljubljanski stolnici slovesna sveta maša, s katero bomo zaključili leto vere. Cerkveno leto, ki se izteka, je bilo po celem svetu po naročilu papeža Benedikta posvečeno osebnemu poglabljanju v skrivnosti vere in duhovnega življenja. Koliko smo to tudi uspeli narediti – vsaj kakšen korak – bo presodil vsak zase. Škofje nas torej vabijo, da se vsi skupaj zberemo pri tem slovesnem bogoslužju in prosimo za osebni dar vere.