Avtor: zudomzale Objavljeno: 25. 11. 2013

Oznanila 34. nedelje med letom

Med tiskovino najdete novo številko Družine ter decembrsko številko Ognjišča. Vzemite v branje! Hkrati vas tudi vabim, da obnovite naročnino za cerkvene revije in časopise za prihodnje leto.

Ta vikend so med nami člani Prijateljstva bolnikov in invalidov, ki so nam v veroučnih učilnicah pripravili tudi priložnostno prodajno razstavo. Vsi izdelki, ki si jih lahko ogledate, so njihovo lastno delo, z zbranimi sredstvi pa skušajo pomagati svojim članom, če se kdo znajde v stiski, za poletne programe… Lepo vabljeni, da jih podpremo z ogledom razstave in z morebitnim nakupom.

Teden, ki je pred nami, je na poseben način posvečen ali namenjen Karitas-u. Pod imenom Karitas ne smemo razumeti zgolj dobrodelne organizacije, ki deluje pod okriljem Cerkve, ampak našo osebno držo odprtosti za pomoč drugim ljudem. Konkretne oblike pomoči so lahko zelo različne (denarna ali materialna pomoč, obiski bolnih in ostarelih, reševanje socialnih stisk…). Zelo pomembno je tudi, da se zavedamo naše lastne obdarjenosti in da smo vedno pripravljeni nuditi roko v pomoč vsem, ki to potrebujejo. Danes vas bodo ob izhodu iz cerkve pričakali sodelavci naše župnijske Karitas z vrečkami ter povabilom, da bi prihodnjo nedeljo te vrečke prinesli nazaj, napolnjene z živili in hrano, ki jih boste namenili pomoči potrebnim. Za vsak vaš dar že sedaj iskrena hvala! Prav tako ste vabljeni v sredo zvečer, da se udeležite ali pa preko televizijskih ekranov spremljate koncert »Klic dobrote« iz Celja ter po svojih močeh denarno podprete delovanje Karitas.

V župnišču lahko dvignete zbirko Mohorjevk za leto 2014.

Otroci imajo še do srede čas, da prinesejo prijavnice za sobotni oratorijski dan. Prijavljenih je že preko 70 otrok, zato zaradi lažje organizacije prosim, da se otroci prijavijo in bomo lahko pripravili vse potrebno.

DOGODKI MED TEDNOM:

Danes popoldne (nedelja) ob 15.00 bo v Jaršah dekanijsko srečanje članov župnijskih pastoralnih svetov. Člani ŽPS torej lepo vabljeni na to srečanje, gost srečanja bo dr. Ivan Štuhec

Danes popoldne (nedelja) bo ob 16.00 v ljubljanski stolnici slovesna sveta maša, s katero bomo zaključili leto vere. Škofje nas vabijo, da se zberemo pri tem slovesnem bogoslužju in prosimo za osebni dar vere.

V sredo zvečer imamo ob 19.00 srečanje animatorjev za sobotni oratorij. Mladi lepo povabljeni!

V petek dopoldne je ob 9.30 sveta maša v M.G.C. Bistrica.

V petek zvečer je ob 20.00 srečanje mladih iz cele naše dekanije. Srečanje bo v Jaršah, gost srečanja bo p. Andraž Arko. Mladi lepo vabljeni!

V soboto imamo v naši župniji enodnevni adventni oratorij. Program se bo začel ob 9.00 dopoldne v cerkvi. Po katehezi in delu v skupinah bomo imeli še delavnice, kjer bomo izdelovali adventne venčke, voščilnice, pecivo in razne druge okraske. Celoten program se bo zaključil ob 15.00 z blagoslovom narejenih izdelkov.

Prihodnja nedelja je 1. adventna nedelja, pri vseh svetih mašah bomo blagoslovili adventne venčke, zato jih prinesite s seboj.

Od jutri dalje (ponedeljek) bo zadaj na oglasni deski visel list, kamor se lahko vpišete tisti, ki bi radi v adventnem času gostili »Marijo romarico«. Marija bo vsak večer romala k eni družini ali v hišo, kjer ste povabljeni, da ob njenem kipu skupaj molite. Marijin kip nato prinesete nazaj naslednji dan pred večerno sveto mašo. Naj bo tudi to eden od načinov naše osebne in skupne priprave na božične praznike.