Avtor: zudomzale Objavljeno: 22. 12. 2013

Oznanila 4. adventna nedelja

Med tiskovino lahko dobite novo številko Družine, tokrat je dvojna številka. Tudi januarska številka revije Ognjišče je že prišla in še nekaj drugih revij. Vabim vas tudi k obnovitvi naročnin za verski tisk za leto 2014.

Danes vas pred cerkvijo čakajo naši skavti s svečkami za Betlehemsko luč miru. Sveče dobite zunaj, luč miru pa tukaj v cerkvi. Hvala, ker s svojim darom podpirate delo skavtov.

Uradne ure bodo v tem tednu samo v ponedeljek dopoldne in popoldne, nato pa šele v torek, 7. januarja. Za nujne zadeve ali ostale manjše stvari smo vam vedno na voljo po telefonu ali po sveti maši.

Veroučenci imajo verouk samo še v ponedeljek, 23. decembra, nato sledijo božične počitnice do praznika svetih treh kraljev. Z veroukom bomo torej nadaljevali v torek, 7. januarja.

DOGODKI MED TEDNOM:

V ponedeljek zvečer imamo še redno devetdnevnico pred praznikom Jezusovega rojstva. Zvečer bo tudi še priložnost za sveto spoved.

V torek dopoldan bova duhovnika obiskovala bolnike in ostarele iz naše župnije. Če imate v svoji sredi koga, ki bi pred prazniki želel prejeti zakramente (tudi če ga redno za prve petke do sedaj nismo obiskovali), sporočite in se bomo dogovorili za obisk. Ta dan dopoldne uradnih ur v pisarni nimamo!

V torek bodo poleg rednih maš tukaj v župnijski cerkvi še svete maše v Domu ostarelih Bistrica ob 9.00 ter v Domu upokojencev Domžale ob 15.00.

Na prvi sveti večer (torek, 23.12.) bo ob 17.30 tukaj v cerkvi otroška božičnica, po njej bo sledila maša svetega večera. Ob 23.00 bomo na hribu pred cerkvijo imeli prvo uprizoritev živih jaslic, ob 23.30 bo sledil program v cerkvi, ki ga pripravljajo mladi ter nato ob 24.00 slovesna sveta maša Jezusovega rojstva. Na praznični dan bodo svete maše po nedeljskem redu. Po večerni sveti maši bo druga uprizoritev živih jaslic (ob 19.00). Pri vseh svetih mašah bo darovanje za potrebe cerkve in župnišča.

V četrtek praznujemo god svetega Štefana. Svete maše bodo ob 8.00, ob 10.00 ter zvečer ob 18.00. Pri vseh svetih mašah bomo blagoslovili sol.

V soboto se spominjamo nedolžnih betlehemskih otrok, vendar bomo blagoslov otrok opravili v nedeljo, ko praznujemo sveto Družino. Ob koncu nedeljskih maš bomo imeli blagoslov nad družinami, ki si bodo to želele.

V nedeljo bomo imeli po jutranji sveti maši sveti krst 4 novih kristjanov.