Avtor: zudomzale Objavljeno: 30. 12. 2013

Oznanila 1. nedelja po Božiču

Na razpolago vam je še nekaj izvodov dvojne številke Družine, ki je izšla že prejšnji teden, prav tako je že od Božiča naprej na razpolago nova številka župnijskega lista.

Danes (nedelja) praznujemo nedeljo Svete družine. Kot je bilo oznanjeno že pretekli teden, bomo po končani sveti maši imeli posamezni blagoslov nad družinami. Družine torej lepo vabljene, da na podoben način kot za obhajilo skupaj pristopite pred oltar, kjer vas bo duhovnik blagoslovil.

V ponedeljek zvečer nas vabijo na dva konca:

Ob 18.00 bo v Homcu spominska slovesnost ob 50. obletnici smrti Jožeta Gostiča. Spominsko sveto mašo bo daroval g. kardinal Franc Rode, s petjem bo sodeloval zbor Consortium musicum, ki bo imel po maši še koncert slovenskih božičnih pesmi.nt>

Ob 19.00 nas vabijo na tradicionalni novoletni koncert v kulturni dom na Viru. To bo večer slovenskih in svetovnih evergreenov, kjer bo kot gost sodeloval tudi Oto Pestner. Vstopnice lahko kupite na blagajni kulturnega doma.

Uradnih ur v tem tednu v župnišču nimamo. Za nujne ali manjše zadeve nas lahko dobite po telefonu ali po vsaki sveti maši.

>Opozarjamo vas tudi na obisk kolednikov, ki se bo zgodil v soboto ali v nedeljo. Kdor želi, da ga koledniki zagotovo obiščejo, naj se vpiše na list, ki visi zadaj na oglasni deski. Lahko se prijavite tudi v župnišču, prijave pa sprejemamo do četrtka, 2. januarja.

V torek praznujemo drugi sveti večer, ko bomo blagoslovili naše domove. Zvečer ob 18.00 lepo vabljeni k zahvalni sveti maši za letošnje leto. Ob koncu svete maše bomo zapeli tudi zahvalno pesem.

V sredo, 1. januarja, praznujemo praznik Marije, Božje Matere. Ta dan je tudi svetovni dan miru. Svete maše bodo ob 8.00 zjutraj, ob 10.00 dopoldne in ob 18.00 zvečer. Po obeh dopoldanskih svetih mašah bo zunaj pred cerkvijo že tradicionalna pogostitev s čajem in kuhanim vinom, gospodinje pa prosim za kakšno pecivo. Izkoristimo to priložnost za medsebojno srečanje in izmenjavo novoletnih voščil.

V četrtek zvečer ob 17.00 bo v veroučnih učilnicah sestanek za vse, ki bodo sodelovali pri koledovanju. Prosim, da se sestanka zagotovo udeležite.

Petek je prvi v mesecu, dopoldne bova duhovnika obiskovala bolnike in ostarele po naši župniji. Hkrati vsi lepo povabljeni k pobožnosti prvega petka in prve sobote v mesecu.

V petek zvečer ob 20.00 bomo imeli v župnišču srečanje gospodarskega sveta.

V soboto čez dan in v nedeljo popoldan nas bodo obiskali koledniki. V soboto bo med 9.00 in 11.00 program potekal tudi pred veleblagovnico VELE v centru Domžal. Lepo povabljeni, da sprejmete kolednike na svoj dom ter s svojim prispevkom podprete delo naših misijonarjev po svetu.

V soboto zvečer ob 18.00 bodo pri sveti maši sodelovali pevci Komornega zbora Limbar. Po končani sveti maši bodo zapeli še nekaj božičnih pesmi. Vabljeni, da z njihovo pomočjo ob petju znova podoživimo skrivnost božične noči.