Avtor: zudomzale Objavljeno: 5. 09. 2018

Na razpolago imate novo številko Družine in Odmeve z Goričice. Kdor še ni vzel katehetskega pisma, je tudi še na razpolago med tiskovino. V njem najdete vse potrebne informacije glede verouka v prihajajočem veroučnem letu.

Hvala vsem, ki ste v tem tednu pomagali pri čiščenju veroučnih učilnic. Začenjamo novo veroučno leto. V tem tednu imamo vpis otrok k verouku. Vpis bo v ponedeljek, torek in sredo dopoldne od 10.00-12.00 in popoldne od 16.00-18.00. V četrtek bo vpis samo popoldne.

Z mesecem septembrom se znova v redni tir vračajo tudi uradne ure v župnijski pisarni (ponedeljek in petek od 8.00-10.00 ter 17.00-18.45). Prav tako bomo spet imeli sveto mašo ob nedeljah ob 11.30.

Hvala vam za vaš dar, ki ga na današnjo prvo nedeljo v mesecu namenjate za gospodarske potrebe župnije.

Še danes (nedelja) je čas za prijavo za sobotno dekanijsko romanje z avtobusom na Brezje, kjer bo molitveni dan za duhovne poklice. Lepo vabljeni!

Vabim in spodbujam mlade, da se prijavite za vseslovensko srečanje mladih, ki bo v soboto, 15.9., v Stični. Tudi za tja organiziramo dekanijski prevoz, zato so potrebne predhodne prijave.

V nedeljo, 23.9., bomo praznovali 110 let ustanovitve naše župnije. Ob 10.00 bomo imeli slovesno sveto mašo, ki jo bo vodil g. nadškof Stanislav Zore, popoldne pa bomo imeli župnijski dan. Na programu imamo tudi srečelov in tombolo, zato se priporočamo za dobitke. Več o celotnem programu si boste lahko prebrali v prihodnji številki župnijskega lista. Ste pa že sedaj vabljeni, da si takrat rezervirate čas in se nam pridružite.

OSTALI DOGODKI MED TEDNOM

V torek zvečer ob 20.00 srečanje birmanskih animatorjev.

V sredo zvečer ob 20.00 srečanje članov ŽPS.

V četrtek zjutraj bodo pri sveti maši sodelavci Radia Ognjišče, ki pri nas začenjajo svoje kolesarsko romanje: Od Marije k Mariji. Lepo vabljeni, da jih pridemo pozdravit, jim pripravimo topel sprejem in jih pospremimo na njihovem romanju.

V četrtek zvečer ob 20.00 srečanje katehetov naše župnije.

Petek in sobota sta prva v mesecu, vabljeni k pobožnosti prvega petka in prve sobote. V petek dopoldne bova duhovnika obiskovala naše bolne in ostarele brate in sestre, zato v petek dopoldne ne bo uradnih ur v župnijski pisarni.

V petek zvečer ob 20.00 prvo srečanje mladinske skupine. Vabljeni vsi stari in novi člani, zlasti lanskoletni birmanci!

V soboto praznujemo MALI ŠMAREN – praznik Marijinega rojstva. Svete maše bodo ob 7.00 zjutraj in ob 19.00 zvečer.

V soboto zvečer ob 20.00 v veroučnih učilnicah potopisni večer misijonske izkušnje v Etiopiji. Petra, Leila in Rebeka nam bodo predstavile svojo enomesečno bivanje na misijonu v Etiopiji. Lepo vabljeni!

Prihodnja nedelja je 23. navadna nedelja med letom, za našo župnijo katehetska nedelja. S sveto mašo ob 10.00 bomo zaželi novo katehetsko leto, zato k tej sveti maši lepo vabljeni vsi veroučenci, starši in ostali sorodniki, da skupaj prosimo za blagoslov v tem veroučnem in šolskem letu.