Avtor: zudomzale Objavljeno: 17. 09. 2018

Na razpolago imate novo številko Družine in Župnijski list. V njem najdete celoten program praznovanja 110 letnice naše župnije, ki ga bomo imeli čez 14 dni. Že sedaj lepo vabljeni, da se udeležite pripravljenih srečanj.

Hvala za vaš dar, ki ste ga preteklo nedeljo darovali za gospodarske potrebe župnije. Darovali ste 2.343 €.

V ponedeljek začnemo z rednimi urami verouka po urniku, kot je bil objavljen. Kar nekaj otrok se še ni vpisalo, zlasti je trenutno zelo malo vpisanih v 1. razred verouka (18 otrok).

Do srede je še čas za prijavo na vseslovensko srečanje mladih v Stični. Odhod bo ob 8.00 na avtobusni postaji pred veleblagovnico Vele. Mladi lepo vabljeni!

Prihodnjo nedeljo bomo imeli kar dvojno dogajanje. Pri jutranji sveti maši, ob 11.30 in zvečer nas bo nagovorila s. Barbara, naša rojakinja, ki deluje v Ukrajini. Vsako leto je zadaj pod korom nato tudi košara, kamor lahko oddate dar zanjo oz. poslanstvo sester med revnimi v Ukrajini. Po maši bo tudi možnost poklepetati z njo.

Pri sveti maši ob 10.00 pa bomo imeli jesensko srečanje bolnih in ostarelih naše župnije. Nagovoril nas bo g. Štefan Pavli. Pred sveto mašo bo priložnost za sveto spoved, med mašo bomo podelili zakrament bolniškega maziljenja, po sveti maši pa bomo imeli še malo druženja s pogostitvijo v veroučnih učilnicah. Prosim za pomoč pri pogostitvi in pri prevozu ostarelih sem v cerkev. S tem dogodkom začenjamo tudi slovesno praznovanje 110 letnice župnije.

Za našo slovesnost bi radi tudi slovesneje okrasili cerkev, zato ste že od tega ponedeljka naprej vabljeni, da bi pletli vence. Ob 9.00 dopoldne in ob 15.00 popoldne se bo nabiralo zelenje v Jabljah pri graščini, zvečer pa se bo pletlo vence pri Zidanškovih. Lepo lepo vabljeni!

V sklopu praznovanja 110 letnice župnije bomo imeli farni dan, kjer bo tudi srečelov in tombola. Se priporočamo za dobitke. Ves izkupiček bo namenjen ureditvi trga okoli cerkve.

OSTALI DOGODKI MED TEDNOM

V ponedeljek imamo duhovniki izjemoma svojo konferenco, zato dopoldne ne bo uradnih ur v župnijski pisarni.

V petek zvečer redno srečanje mladinske skupine in 1. zakonske skupine.

Prihodnja nedelja je 24. navadna nedelja med letom – nedelja svetniških kandidatov. Za našo župnijo pa kot že rečeno srečanje bolnih in ostarelih ob 10.00, pri ostalih svetih mašah pa nas bo nagovorila s. Barbara Peterlin.