Avtor: zudomzale Objavljeno: 17. 09. 2018

Na razpolago imate novo številko Družine.

Danes obhajamo nedeljo svetniških kandidatov, zato je zadaj pod korom pano, na katerem je predstavljen Irenej Friderik Baraga, eden od naših svetniških kandidatov. Košara na mizi pa je za vaš dar, ki ga danes lahko namenite s. Barbari in poslanstvu sester pri delu v Ukrajini. Iskrena hvala!

Pri sveti maši ob 10.00 imamo danes jesensko srečanje bolnih in ostarelih naše župnije. Hvala vsem, ki pomagate in strežete vsem preizkušanim bratom in sestram doma, po bolnišnicah ali domovih za ostarele.

V tem tednu imajo otroci sveto spoved (razen seveda 1. in 2. razred, ki imata redno srečanje v učilnicah).

V petek je svetovni dan miru. Pridružili se bomo pobudi obeležitve konca 1. svetovne vojne pred 100. leti. Zvečer ob 18.00 se bodo oglasili zvonovi po celi Evropi, vsi pa smo v času zvonjenja povabljeni k molitvi za mir po celem svetu.

Iščemo par močnih fantov ali mož, ki bi iz pokopališča zvozili ven vse ostanke nagrobnih spomenikov. Ko bodo odvažali odvečni material z gradbišča, bi odpeljali še te stvari. Vabim tudi k ureditvi okolice cerkve pred praznikom! V petek popoldne bodo postavljali mlaj, zato bi takrat lahko naredili vse te stvari hkrati!

OSTALI DOGODKI MED TEDNOM

Vstopamo v praznični teden, saj bomo čez nekaj dni praznovali 110 let od ustanovitve naše župnije. Vsak večer vabljeni k sveti maši, ko nas bo nagovoril eden od domačih duhovnih poklicev oz. nekdanji župnik tukaj v Domžalah. V ponedeljek bo z nami g. Anton Štrukelj, v torek g. Gašper Otrin, v sredo g. Tone Kompare, v četrtek s. Barbara Peterlin, v petek g. Luka Zidanšek. Naslove oz. tematiko nagovorov lahko preberete v Župnijskem listu.

V ponedeljek, torek, četrtek in petek bo zvečer po sveti maši še pol ure molitve pred Najsvetejšim. V sredo ste po sveti maši vabljeni v Slamnikarski muzej, kjer nam bo ob 20.00 spregovoril g. Matjaž Brojan o pomembnih osebnostih iz Domžal. V četrtek bo ob 18.00 odprtje razstave o Francu Berniku v Menačenkovi domačiji. V soboto pa bo ob 20.00 slavnostna akademija ob 110 letnici naše župnije v Kulturnem domu Franca Bernika. Brezplačne karte že lahko dobite na blagajni kulturnega doma. Ker je število mest v dvorani omejeno, pojdite prej po karte in si s tem zagotovite sedež v dvorani. Lepo vabljeni!

V nedeljo bo ob 10.00 slovesna sveta maša, ki jo bo vodil g. nadškof Stanislav Zore. K sveti maši vsi lepo vabljeni, dobrodošle tudi narodne noše! Po maši pa bomo imeli farni dan, ki se začne takoj po maši s pogostitvijo na parkirišču pri učilnicah. Imeli bomo tudi program za otroke, srečelov, ob 15.00 nas bo s svojim obiskom počastila Domžalska godba, nato bo tombola in ob 17.00 možnost vodenega ogleda razstave o Francu Berniku v Menačenkovi domačiji. Še vedno se priporočamo za razne dobitke za srečelov, gospodinje prosimo za sladke dobrote, da bomo pripravili sladki kotiček. Za hrano in pijačo bo poskrbljeno. Ves izkupiček do namenjen ureditvi trga okoli cerkve. Lepo vabljeni, da skupaj praznujemo in se veselimo! Sveta maša ob 11.30 odpade!