Avtor: zudomzale Objavljeno: 13. 11. 2018

Celodnevno spovedovanje

Pred obhajanjem praznika Vseh svetih, imamo na petek pred prvim novembrom v na- ši župniji celo- dnevni spovedni dan. Letos so se 26. 10. 2018 v obeh spovednicah izmenjevali duhovniki iz domžalske dekanije, da smo lahko izkoristili priložnost in očistili srce in dušo pred tem svetim praznikom.

Spoved je pomemben del priprave na praznike, saj pri spovedi svoje grehe ponižno predamo Jezusu, ki je na svet prišel samo zato, da bi nas rešil krivde in teže greha.

Od jutranje do večerne maše smo vstopali v cerkev in skoraj vsak je moral vsaj malo počakati, da se je spovednica sprostila. Ob nežni sakralni glasbi se je bilo moč tudi globlje pripraviti, da bi bila spoved čim boljša.

Spoved je zakrament, ki pomembno spreminja naše življenje. Moč tega zakramenta je čudežna, saj je naše življenje prepojeno z dejanji, ki nas oddaljujejo od Boga, nas obremenjujejo, da ne moremo biti srečni, naše duše pa so težke in zapacane. V naših dušah zmanjkuje prostora za dobroto, razumevanje, odpuščanje, zato jih je potrebno očistiti.

Bog pa nas ima neskončno rad, razume našo nebogljenost in dejstvo, da smo grešni. Zato nas vedno znova čaka, da nas odreši ter v naše srce prinese mir in veselje.