Zakrament služenja občestvu - sv. zakon

Zaročenca naj se čim prej vključita v eno od oblik priprave na zakon. O možnostih priprave kliknite tukaj. Veljavnost priprave na zakon časovno ni omejena, zato priporočamo, da se vanjo vključita oz. jo opravita takoj, ko skleneta, da se bosta poročila, tudi če ne vesta niti leta, v katerem se bo to zgodilo.

Izbira cerkve, kjer se bosta poročila, je zadeva zaročencev. Prednost ima vsekakor domača župnijska cerkev enega ali obeh zaročencev.

Tudi če se bosta poročila izven domače župnije, stopita takoj, ko vesta datum poroke, do domačega župnika (t.j. župnika župnije, v kateri eden ali drugi zaročenec ali oba dejansko prebivata, ne glede na to, kje je kdo prijavljen), ki bo podal vsa potrebna navodila. Obenem je potrebno pridobiti krstni in samski list. Tega se na enem obrazcu dobi v župniji, kjer je oseba krščena.