Avtor: zudomzale Objavljeno: 6. 12. 2018

Praznik svete Cecilije

22. 11. 2018 smo obhajali praznik svete Cecilije in pri večerni sveti maši so se zbrali in predstavili člani otroškega in družinskega pevskega zbora, ki redno lepšajo bogoslužje v naši cerkvi. Po nastopu pa so se še zasluženo poveselili in posladkali v veroučnih učilnicah.

V 15. stoletju so začeli sv. Cecilijo častiti kot zavetnico glasbe, ker je, kakor pripoveduje pasijon, na poročni slovesnosti v svojem srcu opevala Boga. Večerna sveta maša je bila slovesna. Prijetnim otroškim glasovom, ki so odmevali v ubranem petju, se je pridruževala večina vseh, ki so bili pri bogoslužju, in kot je zapisal gospod Janez Kozjek v Župnijskem listu, je menda glasba najbolj slišan del liturgije, ki jo morda nekoliko podaljša, pa vendar lahko tudi povzdigne in ni lepšega, ko s pesmijo zadiha skupaj celotno občestvo, od oltarja do kora.