Avtor: zudomzale Objavljeno: 23. 12. 2018

4. adventna nedelja

Na razpolago imate božično dvojno številko Družine, Ognjišče in še nekaj drugih revij. Vse, ki jemljete tiskovine v prosti prodaji, prosimo, da tudi plačate tisto, kar vzamete.

V župnišču še lahko dobite razne koledarje, pratiko, kadilo in oglje. Naročniki pridite tudi po Mohorjeve koledarje za leto 2019. Naročnino za verski tisk za leto 2019 bomo začeli pobirati po praznikih.

Veroučenci imajo dva tedna veroučnih počitnic. Z veroukom bomo nadaljevali po svetih treh kraljih.

Pred nami so božični prazniki. Poskrbimo za to, da bomo tudi v srcu pripravljeni na praznik Gospodovega rojstva, ne samo navzven. Vsi skupaj tudi lepo vabljeni k prazničnim dogodkom tukaj v naši cerkvi v teh dneh. V tem tednu so uradne ure v župnijski pisarni samo še v ponedeljek dopoldne.

V ponedeljek obhajamo prvi sveti večer. Popoldan 15.00 bo sveta maša v MGC Bistica, pred tem od 14.00 dalje priložnost za sveto spoved. Zvečer ob 17.30 bomo imeli program pred otroško božičnico in nato mašo svetega večera. Ne pozabimo tudi na blagoslov domov v tem večeru. Ob 23.30 nam odrasli pevski zbor pripravlja božičnico z naslovom: Slovenska božična pesem od srednjega veka do danes. Ob polnoči bo sledila slovesna sveta maša Jezusovega rojstva.

Na praznik Gospodovega rojstva bodo slovesne svete maše po nedeljskem razporedu. Ob koncu vseh svetih maš bo ofer – darovanje za gospodarske potrebe župnije. Zunaj na trgu smo že lahko deležni prvega dogajanja in upajmo, da nam bo čim bolje služil in nam prinašal veselje!

Na božič popoldne ob 16.00 bo tradicionalni božični koncert Domžalskega komornega zbora z gosti.

V sredo praznujemo god sv. Štefana, prvega mučenca. Svete maše bodo dopoldne ob 8.00 in ob 10.00 ter zvečer ob 18.00. Pri vseh svetih mašah bomo blagoslovili sol. Ob 15.00 bo sveta maša tudi v Domu upokojencev Domžale.

V soboto popoldne ob 14.00 imamo možnost ogleda praznične Ljubljane, kot ste lahko brali v preteklem Župnijskem listu. Če je kdo zainteresiran, naj se do srede javi župniku, sicer se bomo vodički Dominiki za njeno pripravljenost vodenja zahvalili in ogled odpovedali.

Prihodnja nedelja je praznik Svete družine. Ob koncu vseh svetih maš bomo imeli blagoslov otrok oz. družin. K blagoslovu povabite tudi stare starše, ki nosijo vedno večjo vlogo pri vzgoji otrok.