Avtor: zudomzale Objavljeno: 8. 01. 2019

December v vrtcu Dominik Savio

V našem vrtcu smo se v decembru vsako jutro zbirali ob adventnem venčku, skupaj molili, peli, poslušali zgodbe, se trudili izpolnjevati tedenske adventne naloge in odkrivali okenca na naših adventnih koledarjih ter tako odštevali dni do božiča.

Advent je čas pričakovanja in najbolj težko so otroci pričakovali sv. Miklavža. Ob njegovem obisku so vsi obljubili, da bodo pridni in ubogljivi, a so žal na to nekateri zelo hitro pozabili.

Veliko smo se pogovarjali o Mariji – še posebej ob prazniku Brezmadežne. Spoznali smo tudi življenje sv. Barbare in sv. Lucije in ob njunih godovnih dneh v vazo postavili vejice češenj in forzicij ter posejali božično žito.

Po vrtcu je nekajkrat lepo zadišalo, saj smo Zvončki pekli parkeljčke, Sončki pa s pomočjo babice božične piškote.

Skupaj s starši smo se 18. 12. zbrali v cerkvi, kjer nas je gospod župnik s svojim nagovorom in blagoslovom lepo pripravil na prihajajoče praznike.

Tako, kot smo v adventu skušali očistiti naše srčke in jih pripraviti, da se Jezus lahko v njih rodi, pa smo pripravili tudi naše igralnice; jih očistili, okrasili, postavili božično drevo in jaslice.

Ker je bil zadnji dan pred božičem vrtec zaprt, smo se že v petek, 21. 12,. zbrali vsi otroci v naši največji igralnici, kjer so nam Zvončki zaigrali Božično zgodbo. Po njej smo si ogledali jaslice v vseh skupinah, zapeli nekaj božičnih pesmic ter tako skupaj praznovali Jezusovo rojstvo.

Mateja Žankar