Avtor: zudomzale Objavljeno: 12. 01. 2019

Nedelja Jezusovega krsta

Na razpolago imate novo številko Družine in Župnijski list.

Mesec januar je mesec verskega tiska. Lepo vabljeni k obnovitvi ali novi naročnini vsaj kakšnega od verskih časopisov ali revij. Časa imate še 14 dni, potem bomo naročila oddali naprej založbam.

Hvala za vaš dar, ki ga danes namenjate našima dvema duhovnima pomočnikoma. Naj ju Bog še dolgo ohranja zdrava in vesela med nami!

V petek vstopamo v teden molitve za edinost kristjanov, ki letos nosi naslov: Prizadevaj si za pravičnost, da boš živel. Pri svetih mašah bomo poslušali razmišljanja, ki so nam jih pripravili ob tem. Osrednji dogodek tedna molitve za edinost kristjanov pa bomo imeli v soboto zvečer, ko bomo imeli sveto mašo po vzhodnem obredu. Sveta maša se bo začela ob 17.45 s pripravo mašnih darov, zato pridite nekoliko prej. Maševal bo g. Anton Štrukelj, pri maši bodo sodelovali še moška vokalna skupina Adam Ravbar iz Grobelj in Komorni zbor Limbar iz Moravč. Lepo vabljeni!

Gimnazija Želimlje in Škofijska klasična gimnazija v prihodnjih dveh sobotah pripravljata dneve odprtih vrat. V Želimljem že to soboto ob 10.00, Na Škofijski klasični gimnaziji prihodnjo soboto od 8.00 dalje. Učenci, starši in vsi, ki vas zanima življenje na obeh gimazijah, ste lepo vabljeni, da v teh dveh dnevih pobližje spoznate obe katoliški ustanovi. Vabljeni!

V torek zvečer po sveti maši vabljeni na naslednjega v seriji Večerov na Goričici. Tokratna tema so križarske vojne.

V sredo zvečer ob 20.00 srečanje članov Župnijskega pastoralnega sveta.

V petek zvečer ima redno srečanje 1. zakonska skupina. Z mladimi pa bomo šli na nočno peš romanje na sv. Mohorja, ki ga organizira Dekanijski odbor za mlade naše dekanije. Z mladimi se zberemo ob 19.00 pred župniščem. Zaradi prevozov prosim, če se lahko mladi predhodno prijavite pri Leili, Urhu ali g. župniku.

V soboto zvečer vabljeni k sveti maši po vzhodnem obredu.

Prihodnja nedelja bo 2. navadna nedelja med letom – nedelja verskega tiska.