Avtor: zudomzale Objavljeno: 1. 02. 2019

Na razpolago imate novo številko Družine in Ognjišče. Vzemite tudi nov Župnijski list, kjer je predstavljen finančni pregled del na trgu, kam bomo šli za prvomajsko romanje…

Na današnjo svetopisemsko nedeljo pol ure pred vsako sveto mašo beremo Sveto pismo. Radi ga tudi sami doma vzemimo v roke in zajemajmo iz njega moč za življenje!

Še jutri (ponedeljek) imate čas za obnovitev naročnine za verski tisk za leto 2019. V torek bomo naročila oddali naprej.

Vsi novi in stari bralci beril vabljeni na praktično izobraževanje in uvajanje v branje božje besede. Kako priti pred ambon, kako se postaviti pred mikrofon, kako glasno je treba brati… Ta in ostala praktična vprašanja bomo skušali rešiti na srečanju. Imate dve možnosti: sreda zvečer po sveti maši (ob 18.30) ali v soboto popoldne ob 16.00. Lepo vabljeni!

Založba Družina pripravlja prenovljeno podobo tednika Družina. Prihodnjo nedeljo nam bodo to prenovljeno podobo predstavili, pripravljajo reklamno možnost brezplačnega prejema treh številk Družine oz. naročila po pošti. Vsem naročnikom bodo podarili knjigo (tudi tistim, ki ste naročeni preko župnijskega urada). Več nam bodo prihodnjo nedeljo tudi sami povedali in predstavili celotno zadevo.

Ponedeljek zvečer ob 18.30 (po sveti maši) vabljeni na predstavitev svetniškega kandidata Danijela Halasa. Z nami bo g. David Kraner, ki vodi škofijski postopek za njegovo beatifikacijo. Lepo vabljeni!

Petek in sobota sta prva v mesecu, vabljeni k pobožnosti prvega petka in prve sobote ter prejemu zakramenta svete spovedi. V petek dopoldne bova duhovnika obiskovala naše ostarele in bolne brate in sestre, zato takrat ne bo uradnih ur v župnijski pisarni.

V petek zvečer redno srečanje mladinske skupine.

V soboto praznujemo praznik Jezusovega darovanja v templju – svečnica. Maša bo zjutraj ob 7.00 in zvečer ob 18.00. Pri obeh svetih mašah bomo blagoslovili sveče, ki jih nato lahko vzamete domov. Vaš dar ob tem bo namenjen za cerkveno razsvetljavo.

Prihodnja nedelja bo 4. navadna nedelja med letom – goduje sveti Blaž. Ker je to prva nedelja v mesecu, bo vaš dar namenjen za gospodarske potrebe župnije. Ob koncu vsake svete maše boste lahko prejeli blagoslov sv. Blaža, ki je priprošnjik proti boleznim v grlu in vsakemu drugemu zlu. Vabljeni!