Avtor: zudomzale Objavljeno: 8. 03. 2019

Februar v vrtcu

Otroci iz vrtca Dominik Savio so v tem mesecu skupaj z vzgojiteljicami še posebej zavzeto prebirali Sveto pismo in se o njem pogovarjali. Dobro vedo, da je to najpomembnejša knjiga vseh časov. Povedali bi vam, da v njej lahko preberemo, kako močno nas ima Jezus rad in kako si želi, da bi ga poslušali ter šli po poti, ki jo je pripravil za nas.

V sodelovanju z revijo Mavrica so naši otroci iz skupin Zvončki in Lučke sodelovali na Svetopisemskem maratonu. Bolj ko so brali, bolj so spoznavali, kako velike stvari je delal Jezus in kako pomemben je. Ob zaključku so povabili tudi vse ostale skupine in prikazali Jezusov prvi čudež, ki se je zgodil na svatbi v Kani Galilejski.

Dogodek je bil res enkraten, nič ni manjkalo. V našem vrtcu je potekala skorajda prava poroka z nevesto in ženinom, s prstani ter župnikom. Pripravili so tudi pravo gostijo, kjer se je zgodila zadrega s praznimi vrči. Otroci so na preprost način prikazali, kaj je Jezus zmogel narediti. In kako smo vsi pogledali, ko je v vrču, kamor so vlili vodo, res nastala rdeča tekočina! Tu pa je delovala domiselnost vzgojiteljice, ki je na dno vrča, ovitega v bel prtič, vlila malo malinovca, ki ga otroci niso opazili. Razumeli pa so, kaj je Jezus naredil.

Vabljeni tudi vi starši, da se skupaj z vašimi najmlajšimi podate na pot raziskovanja Svetega pisma.

Urša Lavrič