Avtor: zudomzale Objavljeno: 6. 04. 2019

Tiha nedelja

Na razpolago imate novo številko Družine, Župnijski list in Odmeve z Goričice.

V Župnijskem listu si lahko preberete vse glede ur obredov velikega tedna in blagoslovov jedil pred veliko nočjo.

Med tiskovino dobite tudi prijavnice za sobotni oratorijski dan. Nekateri otroci so prijavnice vzeli že pri verouku, za vse pa velja, da prijavnice zbiramo do srede, 10. aprila. Prosimo vas za pravočasno prijavo, da lahko še pripravimo potreben material in ostale stvari. Tudi za starše bo posebej kateheza, zato ste tudi starši povabljeni zraven. Predvsem pa iščemo še kakšne pridne roke za pomoč pri delitvi hrane ob 12.uri.

Hvala za vaš dar, ki ste ga danes namenili za gospodarske potrebe župnije.

Zunaj pred cerkvijo lahko dobite oljčne vejice za cvetno nedeljo. Vaš dar ob tem je namenjen za obnovo župnijske cerkve v Šmarjah pri Kopru.

V tem tednu poteka na Radiu Ognjišče misijon z naslovom: Cerkev je mlada. Vabljeni k poslušanju raznih nagovorov in razmišljanj.

V petek bomo imeli v župniji t.im. spovedni dan. Priložnost za sveto spoved bo od 7.00 do 19.00. Na voljo bodo duhovniki iz naše dekanije. Razpored spovednikov si lahko preberete zadaj na spovednici.

Danes popoldan (nedelja) vabljeni k molitvi križevega pota. Ob 15.00 se zberemo pred gasilnim domom v Žejah, od koder bomo skupaj krenili proti vrhu Sv. Trojice.

V torek zvečer po sveti maši naslednji v seriji Večerov na Goričici. Tokratna vsebina bo: 2. svetovna vojna, papež Pij XII. in odnos do Judov. Lepo vabljeni!

V sredo zvečer ob 20.00 srečanje članov ŽPS.

V petek imamo spovedni dan, zvečer vabljeni k molitvi križevega pota, nato sledi še srečanje mladinske skupine.

V soboto dopoldne imamo oratorijski dan. Program za otroke bo trajal od 9.00 do 14.00 ure. Zvečer ob 20.00 srečanje druge zakonske skupine.

Prihodnja nedelja je 6. postna nedelja – cvetna nedelja. Sveto mašo ob 10.00 bomo začeli zunaj pri kapelici, od koder se bomo nato v sprevodu podali v cerkev. Pri vseh svetih mašah beremo pasijon – zapis Jezusovega trpljenja. Popoldne ob 15.00 imamo križev pot tukaj v cerkvi, ki ga pripravljajo naši cerkveni pevci.