Avtor: zudomzale Objavljeno: 19. 01. 2014

Oznanila 2. nedelja med letom

V branje priporočamo novo številko Družine. Tudi Salezijanski vestnik je na razpolago. Še ta teden bomo sprejemali naročila za verski tisk za leto 2014, nato pa bomo zaključili z naročili preko župnišča. Verski tisk lahko prejemate tudi neposredno po pošti na dom.

Smo v molitveni osmini za edinost kristjanov. Vsak večer bomo med tednom prebirali razmišljanja, ki so nam jih pripravili ob tej priliki. Vabljeni, da poglobimo v sebi zavest soodgovornosti za edinost med kristjani in da tudi sami kaj naredimo v tej smeri.

Gospe, ki vsak teden čistijo cerkev, prosijo za pomoč. Do sedaj smo imeli čiščenje cerkve urejeno tako, da so enkrat mesečno čistili skavti, ostale sobote pa tri ekipe prostovoljk, vsaka ekipa je bila na vrsti enkrat mesečno. Če je bilo v mesecu pet sobot, so peto soboto v mesecu cerkev počistili odrasli skavti. Ker so se ekipe prostovoljk zaradi bolezni in starosti zmanjšale, tega dela ne zmorejo več opravljati same in zato skupaj prosimo za pomoč. Prvo, tretjo in četrto soboto v mesecu bi rabili vsaj še koga zraven, da bi pomagal. Običajno čistijo ob sobotah po jutranji sveti maši (okoli 8.00) in so lahko v dveh urah zaključile z delom – če so vsaj 4 osebe. Če novih moči ne bomo našli, bomo morali najti nek drug način čiščenja cerkve oz. bo ta ostala neočiščena. Vabim in prosim za pomoč, da bo tako tudi naša cerkev ostala lepa in urejena.

DOGODKI MED TEDNOM:

Danes (nedelja) popoldne je na Brezjah molitveno srečanje za nove duhovne poklice in za zvestobo poklicanih. Ob 15.00 je molitvena ura, nato ob 16.00 sveta maša. Avtobus odpelje ob 14.00 izpred veleblagovnice Vele. Cena za prevoz je 10€. Bodite točni, ker avtobus pobira po celi dekaniji in ne more čakati. Zlasti mladi in srednje generacije vabljene, da molimo za nove duhovne poklice. Starejši bodo imeli duhovnika do konca svojega življenja, za ostale pa to ni zagotovo.

V torek zvečer ob 19.00 skupna priprava na krst za starše in botre, ki boste dali krstiti svojega otroka v mesecu januarju.

Prihodnji petek gredo na duhovno družabni vikend člani družinske kateheze.

V nedeljo, 26. januarja, praznujemo nedeljo Svetega pisma. Pred vsako nedeljsko sveto mašo bomo 15 minut brali Sveto pismo. Brali bomo Markov evangelij. Vsi, ki bi želeli sodelovati pri branju, se lahko vpišete na list zadaj na oglasi deski. Izvedli bomo krajši svetopisemski maraton kot povabilo, da bi tudi sami doma večkrat vzeli v roke Sveto pismo in ga prebirali.