Avtor: zudomzale Objavljeno: 14. 04. 2019

Cvetna nedelja

Na razpolago imate novo številko Družine ter Misijonska obzorja.

Hvala za vaš dar, ki ste ga darovali ob oljčnih vejicah. S tem darom bodo skušali pokriti vsaj del stroškov za obnovo župnijske cerkve v Šmarjah pri Kopru.

Danes lahko zunaj pred cerkvijo dobite oblate, prav tako jih boste še lahko dobili v četrtek zvečer po obredih velikega četrtka.

Vstopamo v veliki teden. Z današnjo cvetno nedeljo začenjamo najtežji, pa hkrati tudi največji in najlepši dogodek našega duhovnega življenja. Jezus je res trpel in umrl na križu, vendar je nato tudi zmagoslavno vstal od mrtvih. Vabljeni, da se v tem tednu v vsej polnosti izročimo Kristusu, odpremo svoje srce božjemu odpuščanju in polni zaupanja in veselja praznujemo zmago Življenja nad smrtjo. Kdor še ni pristopil k zakramentu svete spovedi, bo imel priložnost še do srede v času med svetimi mašami.

V Župnijskem listu si lahko preberete vse glede ur obredov velikega tedna in blagoslovov jedil pred veliko nočjo. Naj vas zgolj opozorim, da so obredi velikega četrtka in velikega petka ob 19.00, obredi velike sobote pa ob 20.00.

Danes popoldan (nedelja) vabljeni k molitvi križevega pota. Ob 15.00 se zberemo tukaj v cerkvi, molitev križevega pota pripravljajo naši odrasli pevci.

V ponedeljek zvečer priprava na krst za starše in botre, ki boste dali krstiti otroka v prihodnjih tednih.

V sredo dopoldne bova duhovnika znova obiskovala naše ostarele in bolne brate in sestre. Zvečer po sveti maši pa bomo postavljali božji grob – če so kakšne moške roke pripravljene kaj pomagat, bo zelo dobrodošlo.

V četrtek zjutraj doma ni svete maše, ob 9.00 pa smo vsi lepo vabljeni v ljubljansko stolnico h krizmeni sveti maši. Ob 13.00 bomo čistili cerkev pred prazniki, če kdo more, lepo vabljen, da pride zraven. Zvečer po obredih bo cerkev odprta do polnoči, vabljeni k molitvi z Jezusom na Oljski gori.

V petek zjutraj ni svete maše. Lepo vabljeni ob 15.00 k molitvi križevega pota, ki ga pripravljajo veroučenci. Po križevem potu začetek molitvene devetdnevnice Božjega usmiljenja, ki bo trajala do bele nedelje. V petek NI uradnih ur v župnijski pisarni.

V soboto zjutraj ob 6.00 blagoslov velikonočnega ognja in vode, od 7.00 dalje pa bo izpostavljeno Najsvetejše v božjem grobu. K molitvi lahko pridete kadarkoli in žalostno je, če si ta dan ne zmoremo vzeti ene ure časa, da bi počastili mrtvega Jezusa. Blagoslovi jedil bodo na vsako polno uro od 13.00 do 17.00. Ob 15.00 bo blagoslov jedil tudi v DUD-u. Zvečer ob 20.00 začetek slovesne vigilije. Za obnovitev krstnih obljub prinesite s seboj sveče.

Prihodnja nedelja je največji krščanski praznik – praznik Jezusovega vstajenja – velika noč. Vstajenjska procesija in slovesna sveta maša bo ob 6.30, nato bodo svete maše še ob 8.30, ob 10.00, ob 11.30 ter zvečer ob 19.00. Pri vseh svetih mašah bo ofer – darovanje za gospodarske potrebe župnije. Kot lahko vidite, se dela na trgu nadaljujejo, prav tako urejamo okolic cerkve, zasadili bomo tudi nova drevesa. Se priporočam za vašo darežljivost in se vam že sedaj zahvaljujemo za vaš dar, ki ga boste namenili v ta namen.