Avtor: zudomzale Objavljeno: 5. 05. 2019

Bela nedelja

Na razpolago imate še nekaj izvodov velikonočne dvojne številke Družine.

Iskrena hvala za dar, ki ste ga preteklo nedeljo darovali za gospodarske potrebe župnije. Darovali ste 9.907,85 €. Tudi dela v paviljonu gredo naprej in upajmo, da bomo do poletja dejansko lahko naredili vse, kar nam še manjka.

Danes praznujemo belo nedeljo – nedeljo Božjega usmiljenja. Pri večerni sveti maši bo sklep devetdnevnice Božjega usmiljenja.

Pred nami so prvomajski prazniki in počitnice. Tudi ta teden imajo otroci veroučne počitnice.

Lepo vabljeni k majniški pobožnosti šmarnic. Vsak dan bomo zjutraj brali razmišljanja Gregorja Čušina: Moj mali besednjak od Ž do A; zvečer pa bomo brali življenjepis slovenskega misijonarja Ignacija Knobleharja, ki ga je napisala Berta Golob. Zlasti otroci in družine lepo vabljene k šmarnični pobožnosti. Otroci bodo vsak dan dobivali posebne listke z nalogami. Prvi in zadnji dan meseca bomo imeli ob koncu maše tudi pete litanije Matere Božje, ostale dneve pa jih bomo molili. Vsi lepo povabljeni!

Petek in sobota sta prva v mesecu, vabljeni k pobožnosti prvega petka in prve sobote ter k prejemu zakramentov. V petek dopoldan bova duhovnika obiskovala naše bolne in ostarele brate in sestre, zato takrat ne bo uradnih ur v župnijski pisarni.

V soboto goduje sveti Florijan, zavetnik gasilcev. Pri večerni sveti maši bodo sodelovali naši gasilci. Skupaj z njimi se zahvalimo ter priporočimo sv. Florijanu za varstvo pred zemeljskim in večnim ognjem.

Prihodnja nedelja je 3. velikonočna nedelja. Ker bo to prva nedelja v mesecu, bo vaš dar namenjen gospodarskim potrebam župnije. V nedeljo bomo tudi začeli teden molitve za duhovne poklice. Radi prosimo in molimo za duhovne poklice, saj brez duhovnikov tudi ni ostalih zakramentov.