Avtor: zudomzale Objavljeno: 7. 05. 2019

3. velikonočna nedelja

Na razpolago imate novo številko Družine, Župnijski list in Odmeve z Goričice.

Hvala za vaš dar, ki ste ga danes namenili za gospodarske potrebe župnije.

Za nami so velikonočne in prvomajske počitnice. Z jutrišnjim dnem spet nadaljujemo z veroukom za vse skupine.

Vsi prav lepo vabljeni k majniški pobožnosti šmarnic. Družine, zlasti prvoobhajanci in birmanci vabljeni, da se vsak večer zberemo pri sveti maši, kjer poslušamo življenjepis misijonarja Ignacija Knobleharja. Pri jutranjih svetih mašah poslušamo razmišljanja Gregorja Čušina. Radi se priporočajmo Mariji in se zatekajmo v njeno varstvo!

Tudi letos bomo skrb za čiščenje in krašenje župnijske cerkve v maju in juniju razdelili po ulicah. V Župnijskem listu si lahko preberete celoten seznam, kdaj je kdo na vrsti, prihodnji teden ste na vrsti prebivalci Štude in spodnjih Domžal.

Prihodnjo nedeljo, 12.5., bomo imeli v Domu upokojencev Domžale ob 15.00 srečanje bolnih in ostarelih iz naše župnije. Najprej bomo imeli sveto mašo, nato še družabni del. Potrebovali bi pomoč pri pripravi prostora, prevažanju bolnikov, pri pripravi peciva… Pridne roke vedno prav pridejo, zato vas prosim za pomoč. Za dodatne informacije se lahko obrnete na g. Janeza Kastelica.

V nedeljo, 19.5., naša dekanija vodi molitev za duhovne poklice na Brezjah. Ob 15.00 je molitvena ura, ob 16.00 sveta maša. Na ravni dekanije organiziramo avtobusni prevoz. Vse zainteresirane vabim, da se čim prej prijavite v župnijski pisarni. Prijave sprejemamo do torka, 14.5. Lepo vabljeni tudi s svojimi prevozi!

V ponedeljek zvečer po sveti maši srečanje tajništva ŽPS. Ob 20.00 še priprava na krst za starše in botre.

V torek zvečer po sveti maši naslednji v seriji Večerov na Goričici. Tokratna tema je: 2. Vatikanski koncil in njegov vpliv na vesoljno Cerkev. Vabljeni!

V sredo zvečer ob 20.00 srečanje za starše letošnjih prvoobhajancev. Pridite, da se dogovorimo vse za slovesnost prvega svetega obhajila!

V četrtek zvečer ob 20.00 srečanje animatorjev za duhovni vikend za prvoobhajance.

V petek zvečer ima svoje redno srečanje mladinska skupina in odrasli skavti.

Prihodnja nedelja je 4. velikonočna nedelja – nedelja Dobrega pastirja, hkrati je to sklep tedna molitve za duhovne poklice. Nabirka prihodnje nedelje bo namenjena za socialno zavarovanje duhovnikov. Popoldne ob 15.00 srečanje bolnih in ostarelih v DUD-u.