Avtor: zudomzale Objavljeno: 7. 05. 2019

Škofijsko srečanje sodelavcev ŽPS

Z gospo Marjeto Likar sva se 23. 3. Udeležila srečanja članov ŽPS in drugih župnijskih sodelavcev v organizaciji nadškofijskega urada za laike v prostorih Zavoda sv. Stanislava.

Po uvodnih besedah g. nadškofa msgr. Zoreta in ravnatelja zavoda Toneta Česna, smo prisluhnili uvodnemu predavanju. Predstavljeno nem je bilo stanje v ljubljanski nadškofiji. Poročilo s podobno vsebino za našo dekanijo nam je bilo predstavljeno na naši zadnji seji ŽPS skozi razmišljanje g. dekana A. Pozniča.

Vedno več je župnij brez duhovnika, vedno višja je povprečna starost duhovnikov. Več kot 40% je starejših od 65 let. Pri večini dejavnosti v župnijah morajo biti duhovniki osebno angažirani. Kljub temu, da smo zaradi tega bolj ali manj zaskrbljeni, sem nekako razbral, da se je taka situacija dogajala ves čas od Jezusa naprej. Citiran je bil odlomek iz Lukovega evangelija: Ne boj se mala čreda, kajti vaš Oče je sklenil, da vam da kraljestvo.

Nekako smo povzeli, da si moramo prizadevati, da smo kot občestvo pomoč duhovnikom, da bodo čim več svojega časa duhovniki. Bog nas vabi, da skupaj rastemo v novih razmerah, da hodimo po Kristusu, s Kristusom in v Kristusu naproti novemu času.

J. Vasle