Avtor: zudomzale Objavljeno: 7. 05. 2019

KRIŽEVI POTI VSAKO NEDELJO IN V PETEK PO VEČERNI SVETI MAŠI

V postnem času ob petkih zvečer po sveti maši ter ob nedeljah popoldne ob 15.00 skupaj molimo križev pot.

Ob petkih ga vodi duhovnik v sodelovanju z udeleženimi pri večerni sveti maši, nedeljske križeve pote, pa so v marcu vodile posamezne skupine, ki so tudi same izbrale besedila in razlage Jezusovega trpljenja, ki so jih najbolj nagovorile.

Na prvo postno nedeljo so križev pot organizirali člani družinske kateheze, naslednjo nedeljo so se mladi odpravili na Mohorja, za tiste, ki se jim niso pridružili, smo križev pot premišljevali v cerkvi.

Tretja postna nedelja je bila zaupana članom molitvene skupine in v četrti so ga v družbi prvoobhajancev pripravili njihovi starši. Med starši in otroki je bilo čutiti posebno povezanost, medtem ko so brali besedila in z ubranim petjem poglabljali molitev.

Na peto postno nedeljo je tako kot vsako leto potekal dekanijski križev pot na Sveto Trojico. Na šesto postno nedeljo pa smo križev pot spet obhajali v cerkvi v sodelovanju z odraslimi pevci, ki so premišljevanjem še dodali posebno noto z ubranim petjem.