Avtor: zudomzale Objavljeno: 7. 05. 2019

Cvetna nedelja

14. 4. 2019 je bil začetek velikega tedna, najpomembnejšega tedna v letu.

Blagoslovi zelenja so potekali po vseh  slovenskih cerkvah. Tudi domžalski farani so se ob pritrkavanju na zvonove, ki so vabili, ter pesmih cerkvenega Mešanega pevskega zbora župnije Domžale, zbrali pred Marijino kapelico na Goričici, kjer je župnik blagoslovil zelenje in cvetje, povezane v butarice ter oljčne vejice, duhovni pomočnik Andrej Svete pa je prebral evangelij. Po obredu smo se verniki v procesiji odpravili v cerkev Marijinega vnebovzetja, kjer se je nadaljevala sveta maša.

Pri deseti sveti maši je družinska kateheza zaigrala kristusov pasjon. Veselju prihoda v Jeruzalem sledi zadnja večerja, izdaja in Pilat, ki Jezusa izroči množici, ki ga je pred časom tako bučno pozdravljala. Zdaj iz njihovih ust kriči: »Križaj ga!« in tako sledi težka in dolga pot na Kalvarijo, kjer Jezus, prebičan in zapljuvan doživlja zapuščenost od svojega Očeta. »Oče, v tvoje roke izročam svojo dušo«. Nato izdihne. In tretji dan pokaže, da je močnejši od smrti.

po domzalec.si