Avtor: zudomzale Objavljeno: 7. 05. 2019

April v vrtcu Dominik Savio

April je bil pester tako v vremenu kot v dogajanju v vrtcu.

V začetku meseca še v postnem času smo v vrtcu praznovali, saj je imel naš vrtec 26. rojstni dan. Po skupinah smo se spomnili našega praznika. Pri Angelčkih so otroci pomagali ustvarjati papirnato torto, jo okrasili z 26. svečkami in vrtcu zapeli pesem.

Aprila smo peli predvsem postne pesmi, konec meseca, pa se je po vrtcu razlegala Aleluja. Kar nekaj časa smo namenili pripravi na Veliko noč. Otroci so spoznavali Jezusovo življenje, delovanje, čudeže in ugotavljali, kje v Svetem pismu zasledimo oslička, saj smo v mesecu aprilu spoznavali konja in osla. Veliko smo ustvarjali, izdelovali voščilnice, barvali pirhe. Otroci iz skupine Zvončki so prikazali Zadnjo večerjo. Pri Lučkah so spekli kruh, ki smo ga po katehezi Zadnje večerje razlomili in razdelili med otroke in zaposlene. Starejši otroci so šli na Veliki petek v župnijsko cerkev in tam spoznali Križev pot. Opazili so, da je v cerkvi tudi ječa, ki je po navadi ni.

Imeli smo kar nekaj obiskov. Pred cvetno nedeljo so prišli stari starši in s svojimi vnuki v delavnicah izdelovali butarice. Na torek po Veliki noči pa nas je obiskal g. župnik Klemen Svetelj in po skupinah blagoslovil zajtrk, otroci so ob tem spoznali pomen velikonočnih jedi in za slavnostno mizo skupaj pojedli blagoslovljeno hrano.

Ob vseh vsebinah, ki smo jih imeli v mesecu aprilu, smo ugotovili, da za vsakim težkim dnem pride dan veselja, če zaupamo v Njegovo voljo.

Ana Dolinšek