Avtor: zudomzale Objavljeno: 18. 05. 2019

5. velikonočna nedelja

Na razpolago imate novo številko Družine ter Župnijski list.

Hvala za vaš dar, ki ste ga preteklo nedeljo namenili za socialno zavarovanje duhovnikov naše nadškofije.

Hvala vsem, ki ste preteklo nedeljo pomagali pri srečanju bolnih in ostarelih naše župnije, ki smo ga imeli v Domu upokojencev Domžale.

Hvala tudi za vaš dar za rože, ki ga danes lahko oddate zadaj pod korom v škatlo. Kar bomo nabrali več denarja, bomo namenili za obnovo farnega bandera. Iskrena hvala!

Danes popoldan vsi lepo vabljeni ob 15.00 na Brezje, kjer bo molitvena ura za duhovne poklice in nato ob 16.00 sveta maša. Vse, ki ste se prijavili za prevoz z avtobusom, obveščam, da bo avtobus pobiral na avtobusni postaji pred Vele ob 13.50. Vabljeni seveda tudi s svojim prevozom!

Prihodnjo soboto cerkev čistijo prebivalci Zaborštva in ulice med Bistrico in Slamnikarsko ulico (Detelova, Gostinčeva, Potočnikova, Sejmiška…). Za okrasitev cerkve pa poskrbijo starši prvoobhajancev.

Ta teden bo za našo župnijo v znamenju priprav na slovesnost prvega svetega obhajila, ki ga bomo imeli prihodnjo nedeljo. Vsi lepo vabljeni, da z molitvijo in dobrimi deli podpremo naše prvoobhajance (vseh skupaj je 43) in njihove družine. Vsi lepo vabljeni k svetim mašam vsak večer, prav tako bo vsak večer priložnost tudi za sveto spoved, zlasti za starše in domače od prvoobhajancev.

V petek zvečer po sveti maši bomo imeli vaje za nedeljsko slovesnost prvega svetega obhajila.

V petek zvečer ima svoje redno srečanje mladinska skupina in 1. Zakonska skupina.

Prihodnja nedelja je 6. velikonočna nedelja – nedelja turizma. Pri sveti maši ob 10.00 bomo imeli slovesnost prvega svetega obhajila. Sprednji del cerkve bo rezerviran za družine prvoobhajancev. Prosim vas, da upoštevate navodila redarjev. Svete maše ob 11.30 ta dan ne bo.