Avtor: zudomzale Objavljeno: 27. 05. 2019

6. velikonočna nedelja

Na razpolago imate novo številko Družine in Ognjišče.

Danes je za našo župnijo poseben praznik, saj je 43 otrok prvič pristopilo k zakramentu svetega obhajila. 20 fantov in 23 deklet bo od sedaj naprej lahko pri vsaki sveti maši prejemalo Kristusa pod podobo kruha. Prvoobhajance in njihove družine podprimo z molitvijo in dobrim zgledom.

Hvala vsem, ki ste pomagali pri pripravi in izvedbi slovesnosti prvega svetega obhajila.

V tednu, ki je pred nami, imamo z veroučenci sveto spoved.

Pred nami je križev teden s prošnjimi dnevi. Zadnje tri dni pred praznikom Gospodovega vnebohoda (ponedeljek, torek in sreda) bomo imeli zjutraj prošnjo procesijo na začetku svete maše. Zvečer pa se bomo pred mašo zbrali zunaj pri kapelici Marije Pomagaj, od koder bomo v procesiji vstopili v cerkev. Lepo vabljeni, da skupaj prosimo za blagoslov našega dela, za rodovitnost polj, lepo vreme…

V četrtek praznujemo praznik Gospodovega vnebohoda. Sveta maša bo zjutraj ob 7.00, ob 10.00 ter zvečer ob 19.00. Lepo vabljeni!

V petek zvečer vsi lepo vabljeni k sklepu majniške pobožnosti. Na koncu svete maše bomo zapeli litanije Matere Božje in prejeli blagoslov z Najsvetejšim. Vabljeni!

Prihodnjo soboto cerkev čistijo in krasijo prebivalci predela med Slamnikarsko in Ljubljansko ulico (Ulica Matije Tomca, Lobodova, Zupančičeva, Bistriška…).

V ponedeljek zvečer ob 20.00 priprava na krst za starše in botre, ki boste dali krstiti svojega otroka v prihodnjem mesecu.

V petek zvečer ima svoje redno srečanje mladinska skupina.

V soboto zvečer ob 19.00 srečanje animatorjev za poletni oratorij.

Prihodnja nedelja je 7. velikonočna nedelja – nedelja sredstev družbenega obveščanja. Po jutranji sveti maši bomo imeli krščevanje. Ker je to prva nedelja v mesecu, bo vaš dar namenjen za gospodarske potrebe župnije. Iskrena hvala!