Avtor: zudomzale Objavljeno: 6. 06. 2019

Prošnji dnevi

Letošnje prošnje dneve smo obhajali pri jutranjih in večernih svetih mašah. Zaradi neugodnega vremena nismo speljali nobene procesije, smo pa z enakim zaupanjem molili v cerkvi in prošnje nadaljevali s petimi litanijami svetnikov. 27., 28. in 29. maja, tri dni pred Gospodovim vnebohodom.

Gospoda prosimo za blagoslov na polju, naj odvrne hude ure, da bodo zasajena polja obrodila obilne sadove. Naravne nesreče nas opominjajo, kako je naše življenje in imetje negotovo. Božja beseda pa pove: "Nič ni tisti, ki sadi in seje, ampak ta, ki daje rast, Bog."

Pobožnost je vpeljal papež Leon III. okoli leta 800, ko je zaukazal prošnje procesije za vso Cerkev. Ob zavedanju, da v trenutkih požarov, bolezni, naravnih nesreč ostanemo nemočni, če ni takojšnje pomoči, bi bilo vendarle smiselno, da se teh svetih maš udeleži vsaj en član iz vsake družine.