Avtor: zudomzale Objavljeno: 25. 06. 2019

Na razpolago imate novo dvojno novomašno številko Družine.

Še do srede je rok za prijavo na poletni oratorij, zato vse otroke vabimo, da pohitijo s prijavami.

Danes imate zadaj pod korom znova škatlo, kamor lahko daste svoj dar za rože, če še kdo želi kaj darovati v ta namen. Višek od zbranega denarja bomo namenili za obnovo farnega bandera.

V torek dopoldan, na dan državnosti, bo ob 10.00 v Šentvidu pri Stični diakonsko posvečenje. V diakona bo med drugimi posvečen tudi Tilen Oberwalder, ki ima del korenin tudi v naši župniji. V soboto, na praznik apostolov Petra in Pavla pa bo ob 9.00 v ljubljanski stolnici mašniško posvečenje. V duhovnika bo posvečen tudi Rok Pogačnik, ki je bil lansko leto v naši župniji na praksi. Vabljeni na obe slovesnosti posvečenja, predvsem pa podprimo te mlade fante, da bodo z vsem srcem Gospodovi duhovniki.

V torek gremo na zaključni izlet v Gardaland. Ob 4.00 imamo sveto mašo, nato takoj odhod avtobusa. Vrnemo se v poznih večernih urah. V avtobusu imamo še nekaj prostih mest. Če kdo želi, se nam lahko še pridruži. Prijave sprejemamo v župnijski pisarni. Lepo vabljeni!

V tednu, ki je pred nami, začenjamo s poletnim urnikom uradnih ur v župnijski pisarni. To pomeni: ponedeljek in petek eno uro po jutranji sveti maši (od 7.30 – 8.30) in eno uro pred večerno sveto mašo (od 18.00 do 19.00). Za manjše zadeve (tudi naročilo maš) nas lahko dobite po vsaki sveti maši, za nujne zadeve pa sem župnik ves čas dosegljiv na mobitel številko, ki jo lahko dobite v župnijskem listu.

V ponedeljek zvečer po sveti maši vabljeni na krajši kulturni program pred dnevom državnosti. Z dvigom zastave, prižigom ognja in krajšim programom se bomo Bogu zahvalili za našo ljubo Slovenijo. Po maši bi imeli še manjšo pogostitev, zato možakarje prosim za pijačo, gospodinje pa za kakšno pecivo.

Prihodnja nedelja je 13. navadna nedelja med letom. Po jutranji sveti maši bomo imeli krščevanje. Prihodnjo nedeljo in potem cel mesec julij in avgust odpade sveta maša ob nedeljah ob 11.30. Hvala za razumevanje.

V nedeljo popoldan ob 14.00 bo v Radovljici nova maša novomašnika Roka Pogačnika. Lepo vabljeni!