Avtor: zudomzale Objavljeno: 2. 07. 2019

Na razpolago je še nekaj izvodov dvojne novomašne številke Družine. Na razpolago vam je še nova številka Ognjišča ter Župnijski list.

Hvala vsem za vaš dar, ki ste ga letos namenili za rože. Kot rečeno, bomo višek tega denarja namenili za obnovo farnega bandera.

Hvala tudi vsem, ki ste v ponedeljek zvečer pripravili in sooblikovali kulturni program ter pogostitev ob Dnevu državnosti. Škoda edino, da se nas na takšnih srečanjih zbere tako malo in da gredo lepe stvari mimo nas.

Jutri (ponedeljek) zjutraj bomo začeli naš letošnji oratorij. Rdeča nit celotnega dogajanja je Peter Klepec, ki mu je Bog podelil posebno moč – ne samo fizično, ampak tudi duhovno. Otroci se vsak dan zberemo ob 9.00 (jutranje varstvo začnemo že prej). Veseli bomo kakšnih sladkih dobrot, sadja in domačih sokov. Za ta teden je napovedana vročina, zato verjamem, da bo tudi žeja velika. Če bi nam bil kdo od odraslih pripravljen pomagati pri opoldanskem deljenju hrane – dobrodošli. Hvala tudi vsem ostalim, ki s svojimi darovi omogočate celoten program in podpirate animatorje, da bodo cel teden lahko z otroci.

Petek in sobota sta prva v mesecu, vabljeni k prejemu zakramenta svete spovedi in pobožnosti prvega petka in prve sobote. V petek dopoldan bova duhovnika obiskovala bolnike in ostarele po naši župniji.

V petek praznujemo praznik slovanskih apostolov, svetih bratov Cirila in Metoda, ki sta tudi sozavetnika Evrope. Po večerni sveti maši bomo imeli v cerkvi koncert treh kitar. Naš rojak Nejc Pirnat nam s še dvema svojima prijateljema pripravlja večer klasične glasbe. Lepo vabljeni, da se udeležimo tega koncerta in s prostovoljnimi darovi podpremo delovanje kitarskega tria.

V soboto zvečer bomo imeli pri sveti maši ob 19.00 zaključek letošnjega oratorija. Pri maši bodo sodelovali vsi otroci, po maši pa bi vam radi predstavili celotno dogajanje čez teden. Lepo vabljeni, da se vsi skupaj zahvalimo Bogu za teden skupnih počitnic in se tudi med seboj poveselimo.

Prihodnja nedelja bo 14. navadna nedelja med letom. Ker je to prva nedelja v mesecu, bo vaš dar namenjen za gospodarske potrebe župnije. Iskrena hvala za vso vašo podporo in pomoč.

V nedeljo bo ob 10.00 nova maša novomašnika Vitota Urbanije v Moravčah. Lepo vabljeni!