Avtor: zudomzale Objavljeno: 15. 08. 2019

Na razpolago imate Družino, Misijonska obzorja in Župnijski list.

Hvala za vaš dar, ki ste ga preteklo nedeljo namenili za gospodarske potrebe župnije.

Še vedno sprejemamo prijave za naše enodnevno župnijsko romanje 31. avgusta. Zaradi lažje organizacije vas prosim, da s prijavo ne čakate do zadnjega dne. Lepo povabljeni!

V četrtek praznujemo slovesni – zapovedani praznik Marijinega vnebovzetja – Veliki šmaren. V naši župniji je to patrocinij – praznik zavetnice cerkve in župnije. Svete maše bodo ob 8.00, 10.00, 11.30 ter zvečer ob 19.00. Pri vseh svetih mašah bomo obnovili posvetitev našega naroda Mariji. Pri vseh svetih mašah bo tudi ofer – darovanje za gospodarske potrebe župnije. Po končani večerni sveti maši pa ste vsi lepo vabljeni, da se zberemo na trgu pred cerkvijo, da ob župnijskem prazniku kakšno rečemo, se kaj pogovorimo in nazdravimo pred začetkom novega pastoralnega leta.

V petek goduje sveti Rok, spokornik. Jutranjo sveto mašo bomo obhajali v Marijini kapelici zunaj pred župniščem. Lepo povabljeni!

V petek, 16.8., bo ob 20.00 priprava na krst za starše in botre, ki boste dali krstiti svojega otroka konec meseca avgusta oz. v začetku septembra.

Prihodnja nedelja bo 20. nedelja med letom; goduje sveta Helena, cesarica. Popoldan ob 15.00 bo v cistercijanskem samostanu v Stični ustoličenje novega stiškega opata.