Avtor: zudomzale Objavljeno: 12. 09. 2019

Na razpolago imate novo številko Družine, Ognjišče, in Župnijski list.

Hvala vsem, ki ste v tem tednu pomagali očistiti veroučne prostore.

Danes je med nami s. Barbara Peterlin, ki deluje v daljni Ukrajini. Če kdo želi podpreti delo sester v Ukrajini, lahko svoj dar vržete v škatlo, ki je pripravljena zadaj pod korom.

Hvala tudi vsem, ki ste danes na prvo nedeljo v mesecu darovali svoj dar za gospodarske potrebe župnije.

Z začetkom novega veroučnega leta se spreminjajo uradne ure v župnijski pisarni. Pisana je odprta v ponedeljek in petek dopoldne 8.00 - 10.00 ter popoldne 17.00 - 18.45. Uvajamo nazaj nedeljsko sveto mašo ob 11.30.

V tem tednu imajo otroci vpis k verouku. Vse glede novega veroučnega leta, urnik srečanj in višina prispevkov – vse to je zapisano v katehetskem pismu, ki ga dobite med tiskovino. Tam dobite tudi vpisne kartončke za 1. razred (velik A4 list) in tudi za vse ostale razrede. Vzemite in že doma izpolnite.

Prihodnjo nedeljo bomo imeli župnijski dan. Celoten program začnemo s skupnim kosilom ob 13.00 oziroma po končani zadnji sveti maši. Pripravljamo tombolo in srečelov, popoldne bomo imeli tudi razne družabne igre za otroke in odrasle, člani družinske kateheze pa nam pripravljajo muzikal o Jezusovem življenju. Imeli bomo sladki kotiček, ki ga pripravljajo naši odrasli skavti. Gospodinje naprošam za kakšno domače pecivo ali piškote. Izkupiček celotnega župnijskega dneva je namenjen kritju stroškov izgradnje novega trga. Lepo vabljeni, da se ta dan srečamo, kakšno rečemo in začnemo novo pastoralno leto.

V sredo zvečer ob 20.00 srečanje birmanskih animatorjev.

Petek in sobota sta prva v mesecu, vabljeni k prejemu zakramenta svete spovedi in k pobožnosti prvega petka in prve sobote. V petek dopoldan bova duhovnika obiskovala naše bolne in ostarele brate in sestre po župniji, zato v petek dopoldan ne bo uradnih ur v župnijski pisarni. Če bi kdo želel na novo obisk duhovnika za prvi petek v mesecu, nam to sporočite v župnišče.

V petek zvečer ob 20.00 prvo srečanje mladinske skupine. Zlasti lepo vabljeni letošnji prvoletniki in tudi starejši!

Prihodnja nedelja je 23. navadna nedelja med letom, praznik Marijinega rojstva – mali šmaren. Za našo župnijo bo to tudi katehetska nedelja, saj bomo s sveto mašo ob 10.00 začeli novo katehetsko leto. Pri tej sveti maši bomo blagoslovili šolske torbe, ki jih otroci ta dan prinesete s seboj. Popoldne pa vsi lepo vabljeni na farni dan, ki ga začnemo s skupnim kosilom.