Avtor: zudomzale Objavljeno: 31. 12. 2019

Sveta družina

Na razpolago imate še nekaj izvodov božične dvojne številke Družine.

Obhajamo nedeljo svete Družine. Danes bomo po koncu vseh svetih maš imeli blagoslov nad družinami. Ob koncu maše torej pridite sem spredaj kot za obhajilo, da bo duhovnik molil nad vami.

Hvala vsem, ki ste kakorkoli pripomogli k lepemu praznovanju božičnih praznikov. Hvala Nataši Rojec in ostali ekipi, ki so tukaj v cerkvi postavili jaslice.

Hvala tudi za vaš dar, ki ste ga pri ofru na božični dan namenili za cerkev.

Veroučenci imajo v tem tednu veroučne počitnice.

V soboto čez dan in nato še v nedeljo popoldan bodo po župniji hodili koledniki. Kdor želi posebej, da ga koledniki obiščejo, se lahko napiše zadaj na list, ki visi na oglasni deski. Skušali se bomo držati vaših želja – če se bo le dalo. Sicer pa bodo koledniki kot vsako leto obhodili vsaj nekaj ulic naše župnije. Zbrana sredstva bomo nato poslali v misijonsko pisarni, od koder bodo z njimi pomagali našim misijonarjem po celem svetu. Veroučenci lepo vabljeni, da se pridružite koledniškim ekipam: v soboto dopoldan se dobimo ob 9.00, popoldan pa ob 14.00. Tudi kakšen starš, ki bi šel zraven kot odrasli spremljevalec, bo zelo dobrodošel.

V torek obhajamo drugi sveti večer. Ne pozabimo ta večer na blagoslov naših domov in stanovanj. Zvečer ob 18.00 bomo imeli zahvalno sveto mašo za letošnje leto. Ob koncu svete maše bomo zapeli tudi zahvalno pesem in se tako zahvalili Bogu za vse milosti leta, ki se počasi izteka.

V sredo praznujemo praznik Marije, Svete Božje Matere – Novo leto – svetovni dan miru. Svete maše bodo ob 8.00 in ob 10.00 ter zvečer ob 18.00. Po dopoldanskih svetih mašah lepo vabljeni na kozarec kuhanega vina ali čaja pred cerkvijo, da z lepo in prijazno besedo začnemo novo koledarsko leto. Gospodinje naprošam za kakšno pecivo.

Petek in sobota sta prva v mesecu, vabljeni k pobožnosti prvega petka in prve sobote. V petek dopoldan bova duhovnika obiskovala naše bolne in ostarele brate in sestre, zato takrat ne bo uradnih ur v župnijski pisarni.

V nedeljo obhajamo 2. nedeljo po božiču. Ker je to prva nedelja v mesecu, bomo imeli redno mesečno darovanje za gospodarske potrebe župnije. Pred prazniki smo že začeli z deli v notranjosti paviljona in upajmo, da bodo dela lepo potekala.